Duma Państwowa jednogłośnie za zakazem propagowania LGBT

W środę izba niższa rosyjskiego parlamentu przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy zakazujący propagowania agendy LGBT.

Propagowanie tez głoszonych przez ruch LGBT, w tym zachęcenie do zmiany płci, będzie zakazane tradycyjnych środkach masowego przekazu, internecie, książkach, serwisach audiowizualnych, filmach kinowych i przekazach reklamowych, jak zrelacjonowała agencja informacyjna Interfax.

Rosyjscy parlamentarzyści rozszerzyli listę treści zabronionych do rozpowszechniania wśród dzieci, do których zaliczyli propagowanie i demonstrowania nietradycyjnych stosunków seksualnych i (lub) preferencji, a także informacji, które mogą skłonić dzieci do zmiany płci. Wprowadzana jest nowa kompozycja oddzielająca pojęcia „demonstracji” i „propagandy”.

Wprowadzono obowiązkową płatną subskrypcję oraz dodatkowe techniczne środki ochrony dostępu do emisji telewizyjnych i radiowych treści zabronionych dla dzieci, a także oznaczanie wieku w materiałach promocyjnych tych treści.

Ponadto nowe przepisy zaostrzyły restrykcje wobec przekazów reklamowych, które nie będą mogły zawierać informacji świadczących o nietradycyjnych stosunkach lub preferencjach seksualnych.

Autorami pakietowej nowelizacji aż pięciu ustaw było łącznie 390 deputowanych Dumy Państwowej. Wraz nimi poprawki wprowadzono również do Kodeksu o wykroczeniach administracyjnych.

Wprowadzono grzywny za propagandę LGBT: 50-400 tys. rubli. – dla osób fizycznych; 100-800 tys. rubli – dla osób na stanowiskach publicznych; 800 tys.- 5 mln rubli lub zawieszenie działalności do 90 dni – dla osób prawnych.

Za propagandę pedofilii: 200-800 tys. rubli. – dla osób fizycznych; 400 tys.-2 mln rubli. – dla osób na stanowiskach publicznych; 1-10 mln rubli. lub zawieszenie działalności do 90 dni – dla osób prawnych.

Demonstracje LGBT i informacje zachęcające do zmiany płci wśród nastolatków będą karane grzywnami w wysokości: 50-200 tys. rubli. – dla osób fizycznych; 100-400 tysięcy rubli – dla osób na stanowiskach publicznych; 800 tys. – 4 mln rubli lub zawieszenie działalności do 90 dni – dla osób prawnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Za propagowanie zmiany płci poprzez rozpowszechnianie informacji lub prowadzenie działań publicznych mających na celu ukazywanie zmiany płci jako atrakcyjnej lub propagowanie informacji o zmianie płci, które wzbudzają zainteresowanie takim działaniem też będzie grozić kara administracyjna.

Czyny taką mają pociągać za sobą nałożenie na osobę prawną kary administracyjnej w wysokości od 50-100 rubli rubli; na osoby na stanowiskach publicznych – 100-200 tysięcy rubli; na osoby prawne – od 800 tysięcy do miliona rubli lub administracyjne zawieszenie działalności na okres do 90 dni.

W przypadku cudzoziemców i bezpaństwowców projekt ustawy przewiduje administracyjne wydalenie z Federacji Rosyjskiej za wyżej wymienione przestępstwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponadto zatwierdzono poprawkę, zgodnie z którą nie jest dozwolona sprzedaż towarów, w tym towarów importowanych, zawierających informacje, których rozpowszechnianie grozi odpowiedzialnością administracyjną lub karną.

Projekt ustawy musi jeszcze zostać przegłosowany w trzecim czytaniu, ale ma ono odbyć się już w najbliższy czwartek i można spodziewać się poparcia izby niższej rosyjskiego parlamentu.

Czytaj także: Amerykańska armia promuje idee LGBT i bierze udział w “miesiącu dumy” homoseksualistów

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply