Sondaż: „Polski Ład” umocnił pozycję PiS

Według najnowszego sondażu IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu ogłoszenie „Polskiego Ładu” umocniła pozycję Prawa i Sprawiedliwości jako partii cieszącej się największym poparciem społecznym. Kryzys w Platformie Obywatelskiej wpłynął pozytywnie na notowania Polski 2050 Szymona Hołowni.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 34,4 proc. Tym samym koalicja rządząca poprawiła swój wynik wobec sondażu realizowanego przez IBRIS, miesiąc temu o 2 punkty procentowe. Ten wynik umacnia ich pozycje lidera.

Przez ostatni miesiąc najbardziej zyskała Polska 2050, która poprawiła swój wynik o 4,7 punka procentowego. Poparcie dla ugrupowania Szymon Hołownia zadeklarowało 20,4 proc. ankietowanych.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 14,2 proc. wyborców – oznacza to spadek o 2 punkty procentowe. Straciła również Lewica, ciesząca się obecnie poparciem 9,5 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński: widzę możliwość współpracy z Lewicą, szczególnie w sprawach społecznych

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja z wynikiem 6,9 proc. oraz Koalicja Polska-PSL, na którą zagłosowałoby 5,2 proc. ankietowanych.

W przypadku gdyby Solidarna Polska i Porozumienie wystartowały poza koalicją, PiS nadal wygrałby wybory z poparciem na poziomie 29,6 proc. Jednak zarówno Porozumienie (2,6 proc.), jak i Solidarna Polska (1,7 proc) znalazłyby się poniżej progu wyborczego.

52 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach. Do urn nie poszłoby 40 proc. respondentów. Niezdecydowanych było 7 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd zapowiedział „Polski Ład”. Więcej na zdrowie i mieszkalnictwo, wyższa kwota wolna od podatku, zapowiedź dużych inwestycji

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz