Rajdowe mistrzostwa Polski odbędą się na Litwie

Najbliższa runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski zostanie rozegrana na Litwie.

Szósta runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski odbędzie się we wrześniu tego roku na Litwie. Jak przypomniał we wtorek portal L24.lt, będzie nią szutrowy rajd Elektrenai.

Nazwa rajdu pochodzi od miasta Elektrėnai (Elektreny), które jest bazą imprezy. Rajd Elektrenai jest rozgrywany po raz czwarty, lecz po raz pierwszy zaliczany jest do klasyfikacji samochodowych mistrzostw Polski.

Jak podaje TVP Sport, już wcześniej w kalendarzu RSMP znalazła się impreza rozgrywana na Litwie. Był nią w 2013 roku rajd Kauno Ruduo. Ponadto w 2014 roku jeden z etapów 71. Rajdu Polski został rozegrany w okolicach znanego kurortu Druskienniki na Litwie.

Litewskie odcinki rajdu Elektrenai są krótkie, za to jest ich bardzo dużo. W piątek 7 września odbędą się tylko dwa odcinki specjalne lecz następnego dnia w sobotę będzie ich aż 14. Najkrótszy odcinek będzie liczył niecałe 5 km, a najdłuższy 13,5 km. W sumie wszystkie odcinki liczą około 101 km.

Rajd Elektrenai będzie przedostatnią rundą mistrzostw Polski. Rajdowcy pojadą jeszcze w dniach 21-23. września w Rajdzie Polski z bazą w Mikołajkach. Obecnie liderem rajdowych mistrzostw Polski jest Jakub Brzeziński z dorobkiem 146 pkt.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Europa bez Granic”: Rowerem przez Białoruś, Polskę i Litwę

Kresy.pl / l24.lt / TVP Sport
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz