Orlen chce mieć na Litwie sieć 70-80 stacji benzynowych

Orlen Lietuva – litewska spółka zależna od PKN Orlen zamierza w ciągu kilku lat rozbudować swoją sieć stacji benzynowych na Litwie do 70-80 obiektów. – podał w poniedziałek Forsal powołując się na agencję ISBnews.

Obecnie Orlen Lietuva posiada 26 placówek. Ostatnia z nich została otwarta pod koniec stycznia br. w Poniewieżu. Było to pierwsze nowe otwarcie stacji Orlenu na Litwie po 12-letniej przerwie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na briefingu na stacji koncernu w Kownie, jeszcze w tym roku Orlen Lietuva zamierza otworzyć kolejne trzy stacje. Firma ma także pięć lokalizacji w okolicach Wilna, w których zamierza rozpocząć proces inwestycyjny.

Orlen Lietuva przeprowadza także gruntowną modernizację istniejących stacji adaptując je do standardu Stop Cafe 2.0. „Do końca 2019 roku zmodernizowaliśmy 8 stacji, a w tym roku zmodernizujemy następne 3” – mówił Obajtek. Proces modernizacji stacji polega w praktyce na zburzeniu starej i wybudowaniu nowej stacji od podstaw. Oznacza to, że w czasie modernizacji stacja przestaje funkcjonować. W związku z tym inwestycje te realizuje się pojedynczo.

Obecnie modernizacji wymaga połowa stacji Orlen Lietuva. Firma planuje, że zrealizuje to zadanie w ciągu 2-3 lat. Klientów do nowych obiektów ma przyciągnąć wysoki standard obsługi.

Jak powiedział ISBnews Rafał Bałazy, prezes Orlen Baltics Retail – spółki zależnej Orlen Lietuva odpowiedzialnej za segment detaliczny, na Litwie funkcjonuje około 600-700 stacji paliw, jednak tylko 150 z nich posiada najwyższy standard. Tym, które nie zostaną zmodernizowane, grozi zniknięcie z rynku. Bałazy ocenia, że po osiągnięciu liczby 70-80 stacji, Orlen Lietuva będzie miał 20-procentowy udział w litewskim rynku detalicznym.

Stacje Orlen Lietuva mają powstawać w atrakcyjnych lokalizacjach gwarantujących wysoką rentowność, które mieszczą się wokół trzech głównych miast na Litwie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Możejki: otwarto odbudowane po latach tory kolejowe z rafinerii Orlenu na Łotwę

Kresy.pl / Forsal

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz