Litewski politolog Tomas Janeliūnas ostro zaatakował polityków Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin.

„Masiulis był bardzo potrzebny” – Janeliūnas napisał na Facebooku o były litewskim ministrze komunikacji – „Niestety, kiedy zaczęła się rozpadać koalicja rządząca, jednym machnięciem ręki zamieniliście Masiulisa na KOGO??? Na tego postsowieckiego pajaca??? Tego, który zna jedynie język rosyjski, „szwonderuje” na cudzy koszt przy obiadach i kolacjach !? Takiego ministra jak Narkiewicz kraj nie miał prawie 20 lat, ale wciąż myślicie, że było to potrzebne???” – wpis politologa cytuje, zachowując oryginalną pisownię komentarza, portal Znad Wilii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Janeliūnas odniósł się do osoby obecnego ministra komunikacji z ramienia AWPL-ZChR. Narkiewiczowi zarzuca się, że opłacił kolację dla siebie i swoje córki w czasie swojej wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z funduszy spółki skarbu państwa podlegającej jego resortowi. Politykowi stawia się także zarzut niezgodnego z zasadami zakwaterowania córki, obecnie doradcy ministra kultury, w hotelu dla parlamentarzystów. Zarówno parlamentarna opozycja jak i prezydent Litwy domaga się dymisji Narkiewicza.

Sam Narkiewicz twierdzi, że atak na niego jest spowodowany jego decyzją o zablokowaniu sprzedaży atrakcyjnych nieruchomości należących do litewskiej poczty państwowej. Podobnie uważają inni politycy rządzącej Litwą koalicji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jednak Janeliūnas użył podobnie niewybrednych sformułowań by zaatakować przewodniczącego polskiej partii na Litwie Waldemara Tomaszewskiego. „Co z wami się stało, że dla utrzymania własnych stanowisk do koalicji rządzącej zaprosiliście Tomaszewskiego?? Czy kiedykolwiek obchodził go kraj? Nie jest nawet Polakiem, a tylko elementarnym sowieckim głupkiem” – cytuje w poniedziałek portal Znad Wilii.

Czytaj także: Szef rządowej fundacji wzywa litewskich Polaków do porzucenia trwania przy swoim

zw.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz