Przywódca Irańskiej Obywatelskiej Organizacji Samoobrony, generał Gholam Reza Jalali stwierdził we wtorek, że epidemia korona wirusa jest ekonomicznym atakiem wymierzonym w Chiny i Iran – podaje portal FarsNews.

Według informacji podanych we wtorek przez portal, generał Gholam jest w posiadaniu analiz, na podstawie których twierdzi, że epidemia wirusa jest ekonomicznym atakiem wymierzonym w Iran i Chiny.

„Przestudiowanie konsekwencji wirusa, warunków w jakich się rozprzestrzenia i propagandy szerzonej w mediach na ten temat, utrwala przekonanie, że jesteśmy świadkami biologicznego ataku na Chiny i Iran” – mówi generał. Twierdzi, że za atakami miałoby stać państwo z ekonomicznymi interesami sprzecznymi z interesem jego państwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Generał nie ma dowodów na poparcie swojej tezy, twierdzi że odnalezienie go wymaga dochodzenia laboratoryjnego i porównanie „pierwotnych genomów wirusa i nowych genomów”.

Minister zdrowia Iranu przekazał w poniedziałek, że liczba zainfekowanych osób przekroczyła już 1500, do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 66 Irańczyków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy wcześniej koronawirus nie oszczędza w Iranie przedstawicieli władz – chorych jest już czworo polityków, w tym wiceprezydent kraju a w czwartek zmarł były irański dyplomata.

Zmarły to 81-letni Hadi Hosrouszahi, były ambasador Iranu w Watykanie. Oprócz wiceministra zdrowia, o którego zachorowaniu pisaliśmy, obecność Covid-19 potwierdzono u Masumeh Ebtekar – jednej z 12 wiceprezydentów, odpowiedzialnej za sprawy kobiet i rodziny.

Wcześniej zachorowanie potwierdzili przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur oraz parlamentarzysta Mahmud Sadeghi.

Kresy.pl/FarsNews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Bohdan Staszynski
    Bohdan Staszynski :

    Muszę przyznać, że od początku podobne myśli chodzą mi po głowie, gdy zobaczyłem co się dzieje i że najbardziej ucierpieli „wrogowie” usraela. Zastanawia tylko mechanizm, jaki umożliwił dotarcie do rządzących w Iranie. Co do propagandy odnośnie tej sprawy, to jest mi po prostu niedobrze, jak widzę tylko i wyłącznie wiadomości o tym k…wirusie. Przypominają mi się dni po „katastrofie smoleńskiej”, kiedy we wszystkich mediach był wałkowany jeden temat, na okrągło, do bólu i bez żadnego sensu…