Przywódca Irańskiej Obywatelskiej Organizacji Samoobrony, generał Gholam Reza Jalali stwierdził we wtorek, że epidemia korona wirusa jest ekonomicznym atakiem wymierzonym w Chiny i Iran – podaje portal FarsNews.

Według informacji podanych we wtorek przez portal, generał Gholam jest w posiadaniu analiz, na podstawie których twierdzi, że epidemia wirusa jest ekonomicznym atakiem wymierzonym w Iran i Chiny.

„Przestudiowanie konsekwencji wirusa, warunków w jakich się rozprzestrzenia i propagandy szerzonej w mediach na ten temat, utrwala przekonanie, że jesteśmy świadkami biologicznego ataku na Chiny i Iran” – mówi generał. Twierdzi, że za atakami miałoby stać państwo z ekonomicznymi interesami sprzecznymi z interesem jego państwa.

Generał nie ma dowodów na poparcie swojej tezy, twierdzi że odnalezienie go wymaga dochodzenia laboratoryjnego i porównanie „pierwotnych genomów wirusa i nowych genomów”.

Minister zdrowia Iranu przekazał w poniedziałek, że liczba zainfekowanych osób przekroczyła już 1500, do tej pory z powodu koronawirusa zmarło 66 Irańczyków.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy wcześniej koronawirus nie oszczędza w Iranie przedstawicieli władz – chorych jest już czworo polityków, w tym wiceprezydent kraju a w czwartek zmarł były irański dyplomata.

Zmarły to 81-letni Hadi Hosrouszahi, były ambasador Iranu w Watykanie. Oprócz wiceministra zdrowia, o którego zachorowaniu pisaliśmy, obecność Covid-19 potwierdzono u Masumeh Ebtekar – jednej z 12 wiceprezydentów, odpowiedzialnej za sprawy kobiet i rodziny.

Wcześniej zachorowanie potwierdzili przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw bezpieczeństwa narodowego i spraw zagranicznych Modżtaba Zolnur oraz parlamentarzysta Mahmud Sadeghi.

Kresy.pl/FarsNews

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Bohdan Staszynski
    Bohdan Staszynski :

    Muszę przyznać, że od początku podobne myśli chodzą mi po głowie, gdy zobaczyłem co się dzieje i że najbardziej ucierpieli „wrogowie” usraela. Zastanawia tylko mechanizm, jaki umożliwił dotarcie do rządzących w Iranie. Co do propagandy odnośnie tej sprawy, to jest mi po prostu niedobrze, jak widzę tylko i wyłącznie wiadomości o tym k…wirusie. Przypominają mi się dni po „katastrofie smoleńskiej”, kiedy we wszystkich mediach był wałkowany jeden temat, na okrągło, do bólu i bez żadnego sensu…