Zgodnie z badaniami exit polls Liga, partia wicepremiera Włoch Matteo Salviniego, wygrała wybory europejskie. O 9 proc. wyprzedziła swojego rządowego koalicjanta, Ruch Pięciu Gwiazd.

Ugrupowanie Salviniego uzyskało aż 31,21 proc. głosów, co przełożyło się na 25 mandatów. Drugie miejsce zajął Ruch Pięciu Gwiazd z poparciem 22,66 proc. poparcia (19 mandatów). Kolejni byli: Partia Demokratyczna 21,54 proc. (18 mandatów), partia „Naprzód Włochy!” 9,25 proc. (7 mandatów) oraz Bracia Włosi 5,46 proc. (4 mandaty).

Po ogłoszeniu wyników sondażu exit polls wicepremier Salvini opublikował na Twitterze swoje zdjęcie z kartką z napisem: „pierwsza partia we Włoszech, dziękuję”.

O wysokim poparciu dla Ligi pisaliśmy już wcześniej. Partię wicepremiera Matteo Salviniego wskazało w sondażu SVG aż 31% zdecydowanych oddać swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego Włochów. W porównaniu do poprzedniego sondażu tej pracowni poparcie dla Ligi wzrosło o jeden punkt procentowy. Liga należy w PE do frakcji Europa Wolności i Demokracji (ENF) wraz z Francuzami wybranymi z listy Frontu Narodowego, członkami Wolnościowej Partii Austrii (FPO), holenderskiej Partii Wolności (PVV), dwoma deputowanymi, którzy dostali się z listy polskiego Kongresu Nowej Prawicy, przedstawicielem Interesu Flamandzkiego (VB) i Brytyjką, która weszła do izby z ramienia Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Francja: Zjednoczenie Narodowe Le Pen wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego

Politico/Twitter/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz