Francuska policja przeprowadziła likwidację obozu dla imigrantów położonego niedaleko portu w Dunkierce. Władze zapowiadają dalsze działania tego typu.

Około 200 funkcjonariuszy wzięło udział w akcji likwidacji obozu dla imigrantów Grande-Synthe położonego niedaleko dunkierskiego portu. Pierwotnie ustawiono tam pewną liczbę baraków dla imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Z czasem liczba rezydujących w nich i wokół nich przybyszów osiągnęła 500. Tyle osób, według agencji AFP, francuskie służby ewakuowały z Grande-Synthe.

Według przedstawiciela rządowej administracji terenowej w regionie Erica Etienne’a 95% przebywających w obozowisku migrantów stanowili iraccy Kurdowie. Najwyraźniej jednak policja w ramach akcji rozpoczętej we wtorek nie przetransportowała wszystkich migrantów bowiem według władz gminnych w Grande-Synthe przebywało około 800 osób.

Władze zapewniają, że wszyscy byli mieszkańcy obozu otrzymają szansę na złożenie wniosku o azyl we Francji. Jak przypomina AFP francuski parlament skrócił niedawno czas na przeprowadzenie procedury rozpatrywania takich wniosków ze 120 do 90 dni.  W tej samej nowelizacji uproszczono procedury deportowania tych, którzy nie otrzymają azylu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze zapowiadają już, że nie dopuszczą do powstawania obozowisk nielegalnych migrantów koło portów nad Kanałem La Manche, gdzie wielu z nich czeka na okazję by przeprawić się do Wielkiej Brytanii. Największym tego typu koczowiskiem była tak zwana „Dżungla” niedaleko Calais gdzie mieszkało do 10 tys. nielegalnych migrantów. Obozowisko to zostało częściowo zlikwidowane w 2016 roku.

france24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Władze Francji zapowiedziały,że nie dopuszczą do powstawania obozowisk nielegalnych imigrantów,ale nielegalnych imigrantów z M.Śródziemnego przyjmują.Władze Francji zapewniają,że wszyscy nielegalni imigranci otrzymają szansę na złożenie wniosku o azyl we Francji.Wniosek z tego,że we Francji nie prawo unijne lecz burdel panuje-skąd u żabojadów imigranci bez prawa do azylu? Współczucie tylko dla policjantów francuskich,inni polityczni debile francuscy na to nie zasługują.