Co najmniej dwie osoby zginęły a kilka zostało rannych po tym, jak samochód z dużą prędkością wjechał w pieszych na deptaku w Trewirze w zachodnich Niemczech. Policja zatrzymała kierowcę samochodu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 14. w strefie przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Lokalna gazeta Trierischer Volksfreund zacytowała naocznego świadka, który powiedział, że ciemnoszary Range Rover jechał z dużą prędkością wyrzucając ludzi w powietrze. Jego kierowca został zatrzymany.

„Zatrzymaliśmy jedną osobę, jeden pojazd został zabezpieczony. Według wstępnych ocen zginęły dwie osoby. Prosimy o dalsze omijanie centrum miasta” – poinformowała policja na Twitterze. Później dodano, że zatrzymany to 51-latek z powiatu Trier-Saarburg.

W sieci pojawiły się nagrania domniemanego zatrzymania kierowcy samochodu.

Niektóre media podają, że rannych zostało 10 osób. Centrum miasta zostało odgrodzone, w powietrzu krążą helikoptery. Na miejsce udał się burmistrz Trewiru.

Niemiecka policja poprosiła od nierozpowszechnianie „spekulacji” na temat incydentu a także o niepublikowanie zdjęć i nagrań z Trewiru. Dotychczas nie podano, jakie były motywy kierowcy Range Rovera.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Berlin: Kierowca samochodu osobowego wjechał w tłum

Kresy.pl / reuters.com / dw.com / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz