Władze Bawarii, regionu w południowych Niemczech graniczącego z Czechami, poinformowały, że na jego terytorium wykryto przypadek zachorowania na skutek zakażenia koronawirusem.

Minister zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformował w poniedziałek wieczorem, że wykryto pierwszy przypadek zachowania z powodu koronawirusa. Zachorował mężczyzna mieszkający w mieście Starnberg położonym około 30 kilometrów na południowy-zachód od stolicy regionu Monachium.

Według informacji ministra, mężczyzna trafił już do szpitala gdzie jest leczony w izolacji. W poniedziałek był w “dobrej kondycji”. Lekarze ustalili osoby z którymi chory kontaktował się w ostatnim okresie. Wszystkie zostały ostrzeżone o możliwych objawach choroby oraz konieczności przestrzegania zasad zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn skomentował, że nie jest zaskoczony dotarciem wirusa do jego kraju, ale przypadek chorego w Bawarii pokazuje, że struktury niemieckiej służby zdrowia są dobrze przygotowane by radzić sobie z wirusem, który zaczął rozprzestrzeniać się w Chinach, ale został już wykryty w sąsiednich państwach i na innych kontynentach.

Według danych z Chin do wtorku z powodu koronawirusa zachorowało już co najmniej 2800 osób. 106 z nich zmarło. Źródłem choroby jest prawdopodobnie targ w mieście Wuhan gdzie trzymano żywe zwierzęta.

reuters.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply