Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

Władze Bawarii, regionu w południowych Niemczech graniczącego z Czechami, poinformowały, że na jego terytorium wykryto przypadek zachorowania na skutek zakażenia koronawirusem.

Minister zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformował w poniedziałek wieczorem, że wykryto pierwszy przypadek zachowania z powodu koronawirusa. Zachorował mężczyzna mieszkający w mieście Starnberg położonym około 30 kilometrów na południowy-zachód od stolicy regionu Monachium.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według informacji ministra, mężczyzna trafił już do szpitala gdzie jest leczony w izolacji. W poniedziałek był w „dobrej kondycji”. Lekarze ustalili osoby z którymi chory kontaktował się w ostatnim okresie. Wszystkie zostały ostrzeżone o możliwych objawach choroby oraz konieczności przestrzegania zasad zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn skomentował, że nie jest zaskoczony dotarciem wirusa do jego kraju, ale przypadek chorego w Bawarii pokazuje, że struktury niemieckiej służby zdrowia są dobrze przygotowane by radzić sobie z wirusem, który zaczął rozprzestrzeniać się w Chinach, ale został już wykryty w sąsiednich państwach i na innych kontynentach.

Według danych z Chin do wtorku z powodu koronawirusa zachorowało już co najmniej 2800 osób. 106 z nich zmarło. Źródłem choroby jest prawdopodobnie targ w mieście Wuhan gdzie trzymano żywe zwierzęta.

reuters.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz