Dwa śmigłowce Gazelle runęły na ziemię po zderzeniu w powietrzu. Zginęło pięć osób znajdujących się na pokładach obu maszyn.

Dwa helikoptery francuskich sił zbrojnych zderzyły się w piątek podczas lotu w pobliżu jeziora Carcès w departamencie Var w południowej Francji. W wyniku katastrofy zginęło pięć osób. – podaje BBC.

Do zderzenia dwóch śmigłowców Gazelle należących do szkoły lotniczej EALAT doszło około 50 km na północny-zachód od St. Tropez. Ekipy ratunkowe znalazły w gęsto zalesionym terenie pięć ciał. Nie jest jeszcze jasne, co było przyczyną tragedii.

Helikoptery zderzyły się. Było trzech członków personelu wojskowego w jednym z nich i dwóch w drugim. Wszyscy zginęli – podała francuska policja zaznaczając jednocześnie, że wydobyto do tej pory dopiero cztery ciała. Według stacji Euronews ofiary to instruktorzy oraz osoby szkolone. W wyniku katastrofy nie ucierpiały osoby postronne.

Służby ratunkowe ogrodziły teren katastrofy i powołały sztab kryzysowy koordynujący działania poszukiwawcze.

Jak podaje BBC, szkoła EALAT w Cannet des Maures posiada 82 maszyny i szkoli pilotów helikopterów z Francji, Niemiec i Hiszpanii. Armia francuska wykorzystuje pięciomiejscowe Gazelle od lat 70., w tym w Mali podczas akcji antyterrorystycznej. Posiada je również armia brytyjska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Francja: 75 proc. caracali uziemionych z powodu zbyt drogich napraw

Kresy.pl / BBC / Euronews

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz