W leżącym na granicy z Polską miasteczku Ostriz niemiecka policja przerwała koncert rockowy, podczas którego widzowie wznosili neonazistowskie okrzyki. – pisze Deutsche Welle.

W sobotę wieczorem w niemieckim miasteczku Ostriz w Saksonii odbywał się koncert dwóch grup rockowych, które Deutsche Welle nazwało także “prawicowymi”. Na koncercie zjawiło się kilkuset widzów.

Policjanci, którzy otrzymali od mieszkańców miejscowości także skargi na zakłócanie ciszy nocnej, przed północą usłyszeli nazistowskie pozdrowienie “Sieg Heil” skandowane przez widzów. Po wezwaniu posiłków policja przerwała koncert. Około godziny 1. w nocy wszyscy muzycy oraz widzowie opuścili pomieszczenia, w których odbywała się impreza.

Obecnie władze federalne prowadzą śledztwo w sprawie wykorzystania symboliki organizacji zakazanych przez Konstytucję. W Niemczech zabronione jest używanie nazistowskich flag, odznak, elementów mundurów, haseł, pozdrowień, swastyk itp. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Jak podaje Sky News, w miasteczku Ostriz regularnie są organizowane podobne imprezy. W kwietniu tego roku setki neonazistów przyjechało do Ostriz na festiwal zbiegający się w czasie z rocznicą narodzin Adolfa Hitlera.

PRZECZYTAJ: Niemcy: Neonaziści coraz bardziej aktywni

Kresy.pl / Deutsche Welle / Sky News

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    Tym razem policja przerwała ten koncert,ale w niedalekiej przyszłości może tego nie zrobić ? Skoro banderowcy mogą legalnie czcić swoich zbrodniarzy i wykrzykiwać banderowskie hasła,to kto zabroni Niemcom? Wielokrotnie o tym pisałem ,że pobłażanie tym ze wschodu, doprowadzi do przebudzenia neonazizmu na zachodzie.Artykuł powyżej jest tego przykładem, w imię hasła:Deutschland aufwachen. Kontynuując, nam Polakom mydli się oczy nazywając rezunów patriotami (“przecież bronią całą Europę i pół Świata przed ruskimi”),a chłopaków (ONR,MW) faszystami,bo krytykują wasalizm i poddańczą,oraz imigracyjną politykę rządzących.