Komisja Europejska wszczęła procedury prawne mające na celu zmuszenie Węgier do rezygnacji z ich polityki migracyjnej.

Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o podjęciu kolejnych kroków prawnych przeciwko Węgrom w związku z ich polityką migracyjną. Jak podała agencja Reutera, dzieje się to w związku z „odmową przestrzegania unijnych przepisów imigracyjnych i azylowych” przez Węgry.

KE w swoim komunikacie poinformowała, że wytoczy przeciwko Węgrom sprawę w Trybunale Sprawiedliwości UE, ponieważ uważa, że węgierskie przepisy azylowe oraz te dotyczące odsyłania imigrantów, „nie są zgodne z prawem Unii Europejskiej”.

Jak podaje PAP, Komisja Europejska wszczęła także procedurę o naruszenie prawa Unii Europejskiej przez węgierski pakiet ustaw znany jako „Stop Soros”.

Według przyjętego w czerwcu prawa nazywanego „Stop Soros” („Zatrzymać Sorosa”) osoby które finansują wspomaganie bezprawnej imigracji albo prowadzą taką działalność regularnie, a także które dopuszczają się tego w celu osiągnięcia zysku materialnego albo w pasie 8 km od granicy, mogą trafić na rok do więzienia. W ramach wprowadzania pakietu zmieniono także konstytucję tak, by uniemożliwiała ona osiedlanie na Węgrzech „obcej populacji”. Nazwa pakietu pochodzi od nazwiska amerykańskiego miliardera George Sorosa, którego węgierskie władze oskarżają o działania zmierzające do zalania Europy migrantami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że we wtorek szef węgierskiego MSZ Peter Szijjarto poinformował, że Węgry wystąpią z procesu przyjmowania Światowego Paktu w sprawie Migracji przed jego ostatecznym zawarciem. Według Szijjarto  dokument ten jest niebezpieczny i stronniczy, a ponadto ma służyć stymulowaniu migracji. Minister uważa, że może on „stanowić dla milionów inspirację do wyruszenia w drogę”. Zdaniem węgierskiego ministra podstawową tezą dokumentu jest to, że migracja jest zjawiskiem dobrym i niemożliwym do powstrzymania, a kraje, które go napisały, traktują migrację jako prawo człowieka.

Reuters / PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz