Francja udzieliła schronienia „uchodźcy”, który okazał się domniemanym zbrodniarzem wojennym i jednym z przywódców ISIS.

Francuska policja aresztowała w marcu br. Ahmeda A., 33-letniego Irakijczyka, który przebywał we Francji jako uchodźca i oskarżyła go zbrodnie wojenne, które miał przeprowadzić w 2014 roku jako jeden z przywódców Państwa Islamskiego. – ustaliła w czwartek agencja AFP.

Ahmed A. przybył do Francji latem 2016 roku. Skarżył się, że był prześladowany przez Państwo Islamskie w Iraku i rok później otrzymał azyl polityczny i zezwolenie na 10-letni pobyt. Potem jednak francuski wywiad zidentyfikował go i powiadomił o odkryciu francuski wymiar sprawiedliwości. Aresztowany w marcu br. Irakijczyk usłyszał zarzuty dokonywania zabójstw w ramach udziału w grupie terrorystycznej oraz zbrodni wojennych. Chodzi o udział w masakrze 1,7 tys. szyickich jeńców w bazie wojskowej Speicher na północnych obrzeżach Tikritu w czerwcu 2014 roku. Masakra ta jest uznawana za jedną z największych zbrodni ISIS.

CZYTAJ TAKŻE: Sprawcy masakry w Tikricie skazani na stryczek

Aresztowany Irakijczyk nie przyznaje się do winy. Jego adwokat odmówił komentarzy agencji AFP.

W związku z aresztowaniem Ahmed A. utracił także status uchodźcy. Iracki wymiar sprawiedliwości domaga się jego ekstradycji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Dziennikarka Wyborczej: nawet jak jeden migrant zabije 10 Polaków, uratujemy tysiące [+VIDEO]

Kresy.pl / The Local

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz