Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów. Lokalne władze nie wiedzą, czym tłumaczyć ten wzrost.

W pierwszym półroczu 2017 roku liczba zgłoszonych gwałtów w Bawarii wzrosła o prawie 50% w porównaniu do roku poprzedniego. – podało wczoraj Sueddeutsche Zeitung powołując się na słowa ministra spraw wewnętrznych bawarskiego rządu Joachima Herrmanna. Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów.

W pierwszych miesiącach tego roku w policyjnych statystykach odnotowano 685 gwałtów, co stanowi wzrost o 48%. Szczególnie uderzający jest wzrost liczby gwałtów przypisanych imigrantom – 91%. Liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów wyniosła 126, co stanowi 18% ogólnej liczby przestępstw o tej kwalifikacji. W roku 2016 udział ten wynosił 14%.

Jak twierdzi minister Herrmann przyczyny wzrostu ogólnej liczby gwałtów w Bawarii są niejasne. „Nasi eksperci z policji pracują obecnie nad szczegółową analizą” – powiedział minister. Jego zdaniem w przyszłości należy zwalczać przestępstwa seksualne w sposób bardziej ukierunkowany, w tym w ośrodkach dla uchodźców . Oprócz zwiększonej obecności policji powinny być stosowane także „ukierunkowane środki zapobiegawcze”. Herrmann wezwał przy tym, by przy rejestracji wraz z odciskami palców pobierano od uchodźców próbki DNA.

Według ministra poza gwałtami poziom przestępczości w Bawarii obniżył się, nawet jeśli chodzi o przestępstwa dokonywane przez imigrantów. Przykładowo liczba przypadków nielegalnego przekroczenia granicy wyniosła 282 tysiące, czyli o 20,5 tys. mniej niż rok wcześniej. Liczba włamań do mieszkań spadła o prawie 14% a kradzieży o prawie 11%.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Przypomnijmy, że ostatnio po brutalnym gwałcie na 50-letniej Niemce uprawiającej jogging w Lipsku (Saksonia), niemiecka policja zamiast wzmocnić patrole, doradziła biegającym kobietom, by uprawiały sport parami.

CZYTAJ TAKŻE: Monachium: grupa nastoletnich migrantów z Syrii próbowała zgwałcić nastolatki na basenie

Kresy.pl / Sueddeutsche Zeitung

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    To jest po prostu doskonałe… „liczba przypadków nielegalnego przekroczenia granicy wyniosła 282 tysiące, czyli o 20,5 tys. mniej niż rok wcześniej.” no tak przestępczość spada 🙂 a fakt, że 18 % gwałtów popełniają najeźdźcy zwani „imigrantami” zapewne wynika z tego, że w 80 % nie wykryto sprawców.