Ukraińscy żołnierze ćwiczą na poligonie wojskowy Libavá po we wschodniej części Czech. Miejscowa armia poinformowała o “poważnym wypadku” jaki miał tam miejsce.

“Mamy do czynienia z poważnym wypadkiem na poligonie Libavá, gdzie eksplodowała bliżej nieokreślona amunicja. Niestety na miejscu [zdarzenia] są ranni. Staramy się jak najszybciej udzielić pomocy, interweniuje helikopter ratunkowy. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa.” – napisano w poniedziałek popołudniu na stronie czeskiej armii na X.

 

Poligon Libavá położony jest stosunkowo blisko dużego miasta czeskiego Ołomuniec. Założono go w 1949 r. i rozciąga się na terytorium o powierzchni 235,5 kilometrów kwadratowych.

Portal Radia Wolna Europa podaje, że według wstępnych danych na skutek wybuchu dziewięć osób odniosło obrażenia. Zostali oni przetransporotwani do szpitala w Ołomuńcu.

Jak podało Czeskie Radio, ukraiński personel wojskowy przeszechodził od 2022 r na tym poligonie szkolenie strzeleckie, medyczne i taktyczne. Nie ma jednak żadnych doniesień o udziale Ukraińców w ćwiczeniach na tym poligonie w ostatnim czasie.

Portal Fonatanka twierdzi, że brak informacji na temat tego, co konkretnie wybuchło i dlaczego oraz kto konkretnie padł ofiarą eksplozji.

Czytaj także: Czarna seria w Wojsku Polskim. Kolejni polscy żołnierze zginęli podczas ćwiczeń

svoboda.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply