Deputowany z Węgier, Balazs Hidveghi zajął zdecydowane stanowisko na posiedzeniu Komisji Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego.

Hidveghi, który jest członkiem partii Viktora Orbána – Fideszu zabrał głos w sprawie kwestii kryzysu imigracyjnego jaki od 2015 roku toczy Unię Europejską. Węgier stwierdził w czasie posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, że imigranci, którzy wjechali nielegalnie na terytorium państw członkowskich powinni być odesłani do państw pochodzenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mówiąc o deportacjach Hidveghi stwierdził – „Jeśli nie zdołamy tego zrobić, dalej będziemy utwierdzać nielegalność”. Węgier wskazał też na sposób na rozwiązanie kryzysu imigracyjnego – „Ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej ma kluczową wagę jeśli chodzi o wzmocnienie stabilności i zakończenie kryzysu humanitarnego” – cytuje portal Hungary Journal. Hidveghi opowiedział się za zwiększeniem finansowania agencji policyjnej UE – Europolu, agencji sprawiedliwości UE – Eurojust i Europejskiej Akademii Policyjnej – CEPOL.

Deklaracja eurodeputowanego Węgier pada w kontekście forsowanego przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona nowego planu przewożenia nielegalnych imigrantów z państw, które ich wpuściły i nie deportowały do państw pochodzenia, do innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Nowy mechanizm „relokacji” ma być „szybki” i „automatyczny”.

Węgry zetknęły się z falą nielegalnych imigrantów wywołaną liberalną polityką państw zachodnioeuropejskich jako pierwszy kraj UE, w lecie 2015 r. Rząd Viktora Orbána szybko zamknął granicę, zbudował na niej trwałą barierę i zaostrzył kary przewidziane prawem za jej nielegalne przekraczanie. Osoby naruszające granicę były aresztowane, a niektóre usłyszały wyroki więzienia.

thehungaryjournal.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz