Tragiczne zderzenie pociągów w Czechach

W środę rano doszło koło czeskiej miejscowości Milavcze do zderzenia ekspresu i pociągu kolei regionalnych. Są ofiary śmiertelne.

Do zderzenia doszło około godz. 8 rano, podał portal telewizji TVN. W pociąg osobowy kolei regionalnych uderzył ekspres jadący z Monachium. TVN przytacza wstępne ustalenia, według których to maszynistka tego drugiego nie zareagowała na sygnały polecające jej zatrzymanie pojazdu. W miejscu wypadku jest tylko jeden tor i pociągi muszą czekać na przejazd tym odcinkiem w ustalonym porządku.

W wyniku wypadku zginęły co najmniej trzy osoby, a ponad 40 innych jest rannych, w tym cztery poważnie, twierdzi Al Jazeera. Natomiast TVN przytoczył dane o 8 ciężko rannych i około 50 z obrażeniami lekkimi. Osoby ciężko ranne zostały ewakuowane do szpitali helikopterami. Użyto do tego czterech maszyn.

Na miejsce przybył już minister transportu Karel Havliczek, który napisał na Twitterze, że „Sytuacja jest poważna”. W miejscu katastrofy znajdują się także kierownicy czeskich kolei. Ruch na całym odcinku Domażlice i Bliżejov został wstrzymany.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Z materiałów audiowizualnych z miejsca katastrofy wynika, że kabina lokomotywy ekspresu została zmiażdżona. TVN przypomniał, że 14 lipca zeszłego roku doszło w Czechach do innego tragicznego wypadku kolejowego. W zderzeniu pociągów zginęły wtedy dwie osoby, a 24 zostały ranne.

tvn24.pl/aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz