W ambasadzie Kataru w Paryżu został zabity ochroniarz placówki - poinformowała agencja prasowa Reuters. Trwa śledztwo, jednak jak podaje agencja, nie był to atak terrorystyczny. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda zwolnił Eitvydasa Bajarunasa z pełnienia funkcji ambasadora tego państwa w Rosji - podał w poniedziałek portal Delfi.

Dekret, podpisany przez głowę litewskiego państwa w poniedziałek, przewiduje, że Bajarunas przestanie pełnić funkcję ambasadora od 1 czerwca br.

Nausėda odwołał ambasadora w Rosji na wniosek rządu i za zgodą komisji spraw zagranicznych litewskiego Sejmu.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko powiedział w poniedziałek, że jest zaniepokojony tym, co nazwał posunięciami Zachodu w celu rozbioru Ukrainy i oskarżył Polskę o dążenie do zajęcia zachodniej części tego kraju. (więcej…)

Australia przekaże Ukrainie wozy Bushmaster oraz lokalną odmianę gąsienicowego transportera piechoty M113AS4. Wozy Bushmaster znalazły się także w poprzedniej transzy pomocy ze strony Australii.

Australijski rząd ogłosił przekazanie Ukrainie 20 pojazdów Bushmaster oraz 14 gąsienicowych transporterów opancerzonych M113AS4 - podał w ubiegłym tygodniu portal Military Leak. Nowa transza pomocy wojskowej obejmuje także sprzęt medyczny oraz ochronny dla żołnierzy.

M113AS4 to gąsienicowy transporter opancerzony (APC), który został opracowany i wyprodukowany przez firmę FMC Corporation. Pojazdy są modernizacją starych M113AS1 i M113AS3, bazujących na amerykańskim gąsienicowym transporterze opancerzonym M113A1. Pojazd posiada pancerz ceramiczny, który zapewnia ochronę całego wozu przed bronią kalibru 14,5 mm. Załoga wozu liczy trzy osoby. Przedział desantowy pozwala na transport 10 żołnierzy.

Silvio Berlusconi, były włoski premier i lider partii Forza Italia uważa, że "zjednoczona Europa" powinna skłonić Ukrainę do zaakceptowania rosyjskich żądań. (więcej…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 77 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
10%