Grupa migrantów, próbując nielegalnie przekroczyć granicę między Serbią a Węgrami, zaatakowała węgierskich funkcjonariuszy.

Do incydentu doszło we wtorek około godz. 8.40 czasu lokalnego. Grupa 15 migrantów próbowała nielegalnie przedostać się na terytorium Węgier w rejonie miasteczka Ásotthalom. Natknęli się jednak na patrol węgierskiej policji strzegącej granicy. W czasie konfrontacji migranci użyli wobec funkcjonariuszy miotacza gazu, jak zrelacjonował portal Daily News Hungary.

Mimo użycia gazu funkcjonariuszom udało się powstrzymać migrantów i nie dopuścić do nielegalnego przekroczenia granicy. Jednak czterech z policjantów odniosło w czasie akcji “lekkie obrażenia” – jak podał portal Ukrainska Prawda.

“Koledzy robią co mogą dla ochrony porządku publicznego, mają dostateczną liczbę ludzi i środków technicznych dla ochrony granicy” – napisano w oświadczeniu węgierskiej policji.

W czasie wybuchu wielkiego kryzysu migracyjnego w 2015 r. Węgry były pierwszym państwem Unii Europejskiej zalanym przez nielegalnych migrantów z Afryki i Azji. Po krótkim okresie władze Węgier odprawiły migrantów do państw wyrażających wolę ich przyjęcia oraz szybko wzniosły na swojej granicy z Serbią fizyczną barierę utrudniającą jej przekraczanie.

Węgry znacznie podniosły też kary za nielegalne przekraczanie granicy i zaczęły egzekwować nowe przepisy. W efekcie skuteczne ucięto szlak nielegalnego przepływu migrantów.

dailynewshungary.com/eurointegration.com.ua/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply