Ambasada Rosji w Pradze przy Pl. Niemcowa – rosyjscy dyplomaci znaleźli na to sposób

W lutym radni Pragi nadali imię Borysa Niemcowa placowi, przy którym mieści się ambasada Rosji w Czechach. Rosyjscy dyplomaci znaleźli sposób, by nie używać nowego adresu – podał w niedzielę portal Europejska Prawda powołując się na czeskie media.

Jak pisaliśmy, w lutym br. władze stolicy Czech przyjęły uchwałę o przemianowaniu Placu pod Kasztanami na Plac Borysa Niemcowa – krytyka Kremla zamordowanego w Moskwie w 2015 roku. Przy placu mieści się ambasada Rosji w Czechach. Prascy radni nie ukrywali, że ma być to wyraz solidarności z opozycją i działaczami praw człowieka w Rosji oraz wskazanie na „ponury stan stosunków politycznych w dzisiejszej Rosji”. Uroczystość wymiany tabliczek z nazwą placu odbyła się 27 lutego br., dokładnie w piątą rocznicę zabójstwa Niemcowa.

Okazuje się, że rosyjscy dyplomaci znaleźli sposób, by nie używać nowego adresu placówki. Jak pisze Europejska Prawda, Rosjanie oficjalnie powiadomili czeskie MSZ, by przysyłało korespondencję do ambasady pod adres Korunovační 34, oddalony od Placu Niemcowa o niecałe 400 metrów. Mieści się tam rosyjski konsulat.

Sekretarz prasowy czeskiego MSZ potwierdziła tę informację. „Rosyjska ambasada powiadomiła nas dzisiaj o zmianie swojego adresu dla doręczeń pocztowych. To w zasadzie kwestia administracyjna, której w żaden sposób nie możemy zakwestionować” – powiedziała rzeczniczka czeskiej dyplomacji. Ambasada Rosji nie wyjaśniła, dlaczego podjęła taką decyzję.

Zdaniem burmistrza Pragi Zdenka Hřiba za decyzją rosyjskich dyplomatów stoi niechęć do używania adresu przypominającego o Borysie Niemcowie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Usunięcie pomnika Koniewa w Pradze pod lupą rosyjskich śledczych

Kresy.pl / eurointegration.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz