Włoscy karabinierzy z jednostki specjalnej ROS zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że walczył jako najemnik po stronie separatystów w Donbasie.

Jak podała w czwartek włoska agencja ANSA, karabinierzy z jednostki specjalnej ROS zatrzymali 28-latka pochodzącego z Messyny na Sycylii. Miał on walczyć jako najemnik w siłach zbrojnych separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według włoskich śledczych młody człowiek wyjechał z Włoch w 2016 roku, by walczyć jako najemnik. Swoimi działaniami chwalił się w mediach społecznościowych przed swoimi znajomymi; niektórzy z nich prosili go o rady, jak pójść w jego ślady. Zdaniem włoskich służb historia ta potwierdza istnienie i funkcjonowanie zorganizowanej siatki pomiędzy Włochami a Ukrainą, która rekrutuje najemników przeznaczonych dla prorosyjskich separatystycznych milicji w Donbasie.

Co ciekawe, agencja ANSA podaje, że do zatrzymania Włocha doszło za granicą.

W Mesynie i w Lodi, czyli w miastach, w których ostatnio mieszkała rodzina poszukiwanego, doszło do przeszukań. Obecnie trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie osób, które ułatwiały i wspierały, w tym finansowo, działalność najemników w Donbasie.

W swoim anglojęzycznym wydaniu ANSA podała, że podejrzanym o pośredniczenie w rekrutowaniu najemników jest pochodzący z Livorno Andrea Palmieri. Obecnie jest on poszukiwany i prawdopodobnie przebywa w tej chwili na Ukrainie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu włoska policja dokonała czynności procesowych u 50-letniego mieszkańca Sardynii, byłego policjanta, podejrzanego o służbę w siłach zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej.

Kresy.pl / ansa.it

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz