Rząd Serbii wprowadził w środę całkowity zakaz wychodzenia z domu dla osób wieku od 65. roku w miastach i powyżej 70. roku życia w mniejszych miejscowościach. W nocy obowiązuje całkowity zakaz wychodzenia z domów.

Jak podaje RTS, w środę od godziny 10. weszły w życie nowe regulacje serbskiego rządu w związku z pandemią koronawirusa. W miastach całkowicie zabroniono wychodzenia z domu osobom w wieku 65 lat i starszych. W miejscowościach do 5 tysięcy mieszkańców zakaz obowiązuje osoby powyżej siedemdziesiątki.

Ponadto pomiędzy 8. wieczorem a 5. rano obowiązuje całkowita godzina policyjna. Po ulicach mogą poruszać się jedynie osoby pracujące na trzecią zmianę oraz odpowiednie służby.

Serbski rząd przekonuje, że nie ma powodów do paniki, ponieważ osoby pozostające w domu otrzymają odpowiednią opiekę. Ma im być zapewnione wszystko, czego potrzebują do normalnego życia w nowych okolicznościach. Ponadto dla tych, którym władze nie zdołają pomóc, będzie stworzona możliwość zrobienia zakupów w supermarketach w niedzielę pomiędzy godzinami czwartą a siódmą rano. Sklepy będą wówczas otwarte tylko dla emerytów a każdy senior otrzyma przed wejściem maseczkę. Zapewniony ma być też odpowiedni dystans pomiędzy osobami czekającymi w kolejce.

Z doniesień RTS wynika, że na razie nowe przepisy w praktyce nie funkcjonują, przynajmniej w Belgradzie – na ulicach widać seniorów pomimo zakazu wychodzenia z domów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, władze Serbii wprowadziły w niedzielę stan wyjątkowy, który ma pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w tym państwie. Stan wyjątkowy oznacza zakaz wjazdu na terytorium Serbii dla obywateli innych państw. Wyjątek uczyniono tylko dla obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Zamknięto też szkoły i uczelnie wyższe. Uczniowie mogą się uczyć nie tylko dzięki platformom wirtualnym ale też słuchowiskom serbskiego rada państwowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Serbii: Solidarność europejska nie istnieje – pomogły tylko Chiny [+VIDEO]

Koronawirus jest szczególnie groźny dla osób starszych, osób o obniżonej odporności, bądź cierpiących na choroby przewlekłe.

Kresy.pl / rts.rs
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz