Ukraińskie gangi przemycały imigrantów z Turcji do Europy

Greckie sądy skazały już ponad stu Ukraińców, którzy w ramach dwóch gangów, zajmowali się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Turcji do Grecji.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podaje informacje ujawnione w czasie konferencji prasowej przez wicedyrektora Departamentu Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy, Wasylija Kirilicza. Według urzędnika za organizowanie przerzutu nielegalnych imigrantów z Turcji do Grecji, sądy tego drugiego państwa skazały 105 obywateli Ukrainy. Wobec kolejnych 43 Ukraińców prowadzone są w Grecji śledztwa w sprawie ich roli w tym procederze.

Kirilicz mówił, też o „dynamice” działań greckiego wymiaru sprawiedliwości, która może jeszcze przynieść zmianę liczby zatrzymanych i skazanych Ukraińców. Działania przeciw ukraińskim gangom przemytników trwają w Grecji od dłuższego czasu. W 2017 roku z greckich więzień zwolniono także 16 obywateli Ukrainy, po odbyciu przez nich jednej trzeciej długości wyroku.

Według ukraińskiego MSZ zatrzymani i skazani należeli do dwóch gangów organizujących przemyt ludzi przez Morze Egejskie. Ukraińscy byli załogami statków, które nielegalnie przewoziły migrantów na greckie wybrzeże.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od początku zalewu nielegalnych imigrantów z Afryki i Azji do Europy w 2015 r., główną trasą ich przenikania były szlak przez Morze Egejskie z wybrzeża tureckiego do Grecji. W 2016 roku Unia Europejska próbowała wstrzymać falę imigrantów zawierają umowę z władzami Turcji, na podstawie której Turcy mieli otrzymać miliardy euro w zamian za przyjmowanie na swoim terytorium zawracanych z Grecji nielegalnych imigrantów. Jednak w 2017 roku władze Bułgarii sygnalizowały, że Turcy nie wywiązują się z realizacji umowy w sposób dostateczny.

unian.net/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz