Służby policyjne Hiszpanii i Gibraltaru zatrzymały kilkadziesiąt osób tworzących siatkę organizującą przerzut do Europy nielegalnych migrantów w Maroka.

W czasie operacji służb zatrzymano 47 osób z gangu, który działał w Gibraltarze i sąsiadującym z nim hiszpańskim mieście La Linea. Trzy osoby zostały zatrzymane na tym pierwszym terytorium, a 44 w Hiszpanii. Gang współpracował z obywatelami Maroka i zorganizował nielegalny przerzut migrantów z tego państwa do Europy. Według informującej o sprawie telewizji France24 przemytnicy pomogli nielegalnie dostać się na terytorium Hiszpanii co najmniej 130 migrantom na czym zarobili około miliona euro.

Gangsterzy zapewniali migrantom lokum po przekroczeniu granicy Gibraltaru oraz organizowali procedurę wyłudzenia krótkoterminowej wizy. Z Gibraltaru przewozili ich następnie na terytorium Hiszpanii. Od każdego migranta pobierali około 7500-9700 euro. Przestępczy proceder trwał długo bowiem już w listopadzie 2018 r. służby odnotowały “znaczący wzrost” liczby osób przyjeżdżających na to brytyjskie terytorium zamorskie z marokańskich miasta Casablanka i Tanger.

Służby policyjne wyśledziły dokąd udali się przemyceni migranci. Część została w Hiszpanii, ale część udała się do Francji, Włoch i Belgii.

Czytaj także: Polska na czele w UE pod względem wydawania imigrantom zezwoleń na pobyt za 2018 r.

France24.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply