Służby policyjne Hiszpanii i Gibraltaru zatrzymały kilkadziesiąt osób tworzących siatkę organizującą przerzut do Europy nielegalnych migrantów w Maroka.

W czasie operacji służb zatrzymano 47 osób z gangu, który działał w Gibraltarze i sąsiadującym z nim hiszpańskim mieście La Linea. Trzy osoby zostały zatrzymane na tym pierwszym terytorium, a 44 w Hiszpanii. Gang współpracował z obywatelami Maroka i zorganizował nielegalny przerzut migrantów z tego państwa do Europy. Według informującej o sprawie telewizji France24 przemytnicy pomogli nielegalnie dostać się na terytorium Hiszpanii co najmniej 130 migrantom na czym zarobili około miliona euro.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gangsterzy zapewniali migrantom lokum po przekroczeniu granicy Gibraltaru oraz organizowali procedurę wyłudzenia krótkoterminowej wizy. Z Gibraltaru przewozili ich następnie na terytorium Hiszpanii. Od każdego migranta pobierali około 7500-9700 euro. Przestępczy proceder trwał długo bowiem już w listopadzie 2018 r. służby odnotowały „znaczący wzrost” liczby osób przyjeżdżających na to brytyjskie terytorium zamorskie z marokańskich miasta Casablanka i Tanger.

Służby policyjne wyśledziły dokąd udali się przemyceni migranci. Część została w Hiszpanii, ale część udała się do Francji, Włoch i Belgii.

Czytaj także: Polska na czele w UE pod względem wydawania imigrantom zezwoleń na pobyt za 2018 r.

France24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz