Służby Hiszpanii przchwyciły u północnych wybrzeżu tego państwa łódź z ładunkiem kokainy. Znajdowały się na nim łącznie dwie tony narkotyku.

Jak podała hiszpańska Gwardia Obywatelska statek wykorzystywany przez przemytników pływał pod banderą Wielkiej Brytanii. Został przechwycony o wybrzeży Santander, stolicy regionu Kantabria, położonego w północnej części Hiszpanii. Była to łódź żaglowa  z dwiema tonami kokainy na pokładzie, jak podaje portal Korreposndent.net.

Koszt przechwyconych narkotyków na czarnym rynku może sięgać 70 mln euro, oszacowali funkcjonariusze. Operacja została przeprowadzona we współpracy z organami ścigania w Wielkiej Brytanii.

Stróże prawa sugerują, że kokaina dotarła do wybrzeży Hiszpanii z Ameryki Południowej. Zatrzymano czterech członków załogi żaglówki, w tym dwóch obywateli Wenezueli, jednego Kolumbijczyka i jednego obywatela samej Hiszpanii.

Jak przypimniał portal o kolejny w ostatnim okresie przypadek wykrycia dużego przemytu tego popularnego wśród zamożniejszych mieszkańcow Europy narkotyku. U wybrzeży północnej Irlandii znaleziono dwie duże paczki kokainy, które oszacowano na ponad 4 mln euro.

Wcześniej poinformowano, że w w Holandii znaleziono prawie 3,6 tony kokainy.

Czytaj także: W Białym Domu znaleziono kokainę

korrespondent.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply