Już 40 zarażonych koronawirusem na norweskim wycieczkowcu

W Norwegii trwa poszukiwanie pasażerów rejsu wycieczkowca MS Roald Amundsen, który okazał się wylęgarnią koronawirusa.

Jak podaje agencja Reutera, do tej pory koronawirusa wykryto u 36 członków załogi wycieczkowca oraz u czterech z 387 pasażerów, którzy podróżowali nim po Arktyce w dwóch osobnych rejsach po 17 lipca. Czterech członków załogi hospitalizowano w piątek z powodu choroby układu oddechowego, reszta 158-osobowej załogi odbywa kwarantannę na statku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Teraz norweskie władze próbują dotrzeć do wszystkich ze 178 pasażerów, którzy w piątek, jeszcze przed zdiagnozowaniem COVID-19, opuścili MS Roald Amundsen w porcie w Tromsoe. „Wysłano wiadomości do wszystkich pasażerów. Obecnie staramy się sprawdzić, czy informacje zostały otrzymane i zrozumiane” – powiedział agencji Reutera rzecznik norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI).

FHI spodziewa się, że liczba zarażonych pasażerów będzie większa. Wśród zarażonej załogi aż 32 osoby to Filipińczycy, pozostali pochodzili z Norwegii, Francji i Niemiec.

Linie Hurtigruten, właściciel MS Roald Amundsen, jako pierwsze przywróciły do służby statki wycieczkowe po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Klientów zdołano przekonać do skorzystania z jej usług surowymi przepisami dotyczącymi higieny, ograniczeniem liczby pasażerów i utrzymywaniem dystansu społecznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że na początku pandemii koronawirusa tysiące pasażerów utknęło na statkach wycieczkowych na całym świecie, co doprowadziło operatorów do odwoływania rejsów i masowych zwolnień. Jeden z głośniejszych przypadków dotyczył statku „Diamond Princess”, który musiał przedwcześnie zakończyć rejs w porcie w Jokohamie. Spośród 3711 pasażerów i członków załogi wycieczkowca koronawirusem zaraziło się 712 osób (19,2 proc.), 10 osób zmarło.

Kresy.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz