Sąd Izraela przedłużył w czwartek aresztowanie tymczasowe Lamy Goszeh, palestyńskiej publicystyki i działaczki kulturalnej.

Goszeh została zatrzymana tydzień temu jako podejrzana z paragrafu o „podżeganiu”, którego miała dopuścić się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Palestyńska mieszkanka Wschodniej Jerozolimy relacjonuje na Facebooku sytuację w kwartale Szejk Dżarrah, gdzie władze dokonują wywłaszczeń Palestyńczyków próbując zrobić miejsce dla realizacji plan żydowskiego osadnictwa.

Izraelski sąd już po raz trzeci przedłużył tymczasowe aresztowania Goszeh, podał portal Middle East Eye. Jej małżonek Jasin Sobejh potwierdził, że Goszeh wylądowała w nim właśnie ze względu na materiały jakie zamieszczała ona na swojej stronie na Facebooku. Pozostanie ona za kratami do wtorku, na wniosek prokuratora, który uzasadnił, że Goszeh zostanie zwolniona po zakończeniu niezbędnych działań śledczych.

Publicystka jest matką dwójki dzieci. Poza działalnością dziennikarską i publicystyczną Goszeh jest pracownikiem Muzeum Palestyńskiego w Birzeit niedaleko Ramallah. Jest też studentką jednego z izraelskich uniwersytetów.

Działania Izraelczyków w Szejk Dżarrah od dawna są źródłem napięć. Do szerokich protestów Palestyńczyków przeciwko wywłaszczeniom w tym kwartale Jerozolimy Wschodniej doszło jeszcze w 2021 r.

Czytaj także: Ukraina poróżniła Izrael i Rosję

middleeasteye.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz