Izraelski odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił w czwartek o odebraniu koncesji stacji telewizyjnej Szelanu. Oficjalnym powodem zamknięcia stacji jest zatajenie we wniosku koncesyjnym, że jej prawdziwym celem jest nawracanie Żydów na chrześcijaństwo.

Chodzi o protestancką telewizję Szelanu („Nasz”) nadawaną w języku hebrajskim, należącą do globalnej sieci God TV. W niedzielę izraelski regulator radiotelewizyjny CSBC poinformował Sizzling, izraelskiego dostawcę telewizji kablowej, że w ciągu 7 dni powinien zdjąć Szelanu z anteny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Szelanu otrzymało koncesję na 7 lat i nadawało swój program od końca kwietnia. We wniosku koncesyjnym napisano, że przekaz stacji jest skierowany do ludności chrześcijańskiej. Tymczasem CSBC uznało, na podstawie analizy nadawanych treści, że kanał usiłuje przekonywać Żydów, że Jezus jest Mesjaszem, co godzi w podstawy judaizmu.

Szef CSBC Aszer Biton stwierdził w liście do Sizzling, że Szelanu nie otrzymałoby tak łatwo koncesji, gdyby podało we wniosku koncesyjnym, że zamierza głosić wśród Żydów Dobrą Nowinę.

Według World Israel News prozelityzm osób dorosłych jest w Izraelu legalny, ale krzywo patrzy się na nawracanie Żydów na chrześcijaństwo. Całkowicie nielegalne jest nawracanie osób nieletnich.

CSBC poinformowało God TV, że może złożyć nowy wniosek koncesyjny, ale musi zawrzeć w nim prawdziwy opis misji swojej stacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Izrael zabronił chrześcijanom ze Strefy Gazy wyjazdów m.in. do Betlejem

Kresy.pl / Haaretz / worldisraelnews.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz