Występując na mińskim forum dyskusyjnym, szef białoruskiej dyplomacji sugerował, że Aleksander Łukaszenko jeszcze w tym roku może udać się z wizytą do jednego z państw Unii Europejskiej.

Minister spraw zagranicznych Białorusi, Uładzimir Makiej uczestniczył w poniedziałek w otwarciu forum „Dialog Miński”. W czasie rozmowy z dziennikarzami po otwarciu konferencji, Makiej odpowiedział na pytanie kiedy prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenko wybierze się z wizytą do Unii Europejskiej. „Przyjdzie czas to pojedzie” – odpowiedział szef białoruskiej dyplomacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W dalszej części swojej wypowiedzi Makiej był jednak konkretniejszy. „Mam nadzieję, że w tym roku przeprowadzimy normalną, pełnowartościową wizytę, w tym na terenie Unii Europejskiej” – powiedział polityk. Makiej nie skonkretyzował do jakiego państwa może się wybrać Łukaszenko. Podkreślił natomiast, że wizyta może być efektem wyłącznie owocnych politycznych ustaleń na niższym szczeblu. „Wizyta może być zrealizowana i to jest nasze zasadnicze podejście, kiedy oczekujemy konkretnych, ważnych rezultatów tej wizyty w planie ekonomicznej, humanitarnej i innej współpracy. Dlatego, że wizyta dla wizyty – to nie cel sam w sobie, my musimy przygotować wizytę, żeby mieć konkretne rezultaty dla Białorusi i kraju-partnera” – powiedział białoruski minister spraw zagranicznych.

Przez wiele lat Białoruś była izolowana przez Unię Europejską i okładana przez Wspólnotę sankcjami. Dopiero w 2015 r. UE ograniczyła znacznie sankcje wobec tego państwa.

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz