Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko spotkał się we wtorek z przewodniczącym oficjalnej Federacji Związków Zawodowych. Zapewnił o wsparciu dla tej organizacji.

O spotkaniu z przewodniczącym oficjalnych związków zawodowych Michałem Ordą poinformowała państwowa agencja informacyjna BelTa. „Chce was uprzedzić, że wy nie musicie się przed nikim tłumaczyć. Ponieważ my widzimy, szczególnie ja, jaki nacisk jest wywierany na związki zawodowe. Dlatego w żadnym wypadku nikt nie powinien przed nikim się usprawiedliwiać. Tym bardziej przechodzić do defensywy. Związki zawodowe pracowały i będą pracować. Władza będzie wspierać związki zawodowe na wszystkich poziomach” – powiedział Łukaszenko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Białoruski przywódca podkreślił, że sam ma doświadczenie kierowania podstawową komórką związkową. Jak ocenił, związkowiec zawsze znajduje się między młotem a kowadłem – „Z jednej strony robociarze, których interesy i prawa są chronione przez związki zawodowe, z drugiej interesy kierownictwa przedsiębiorstwa”.

Łukaszenko podkreślił, że oficjalne związki zawodowe poparły go wobec masowych wystąpień ulicznych jego przeciwników. Dlatego „na nie wywierany jest taki nacisk. Dlatego musimy przyjąć to spokojnie. Ktoś opuści związki zawodowe. Niewielka lidzba w porównaniu z liczbą jaką macie. Ktoś zechciał wyjść – niech wychodzi.” – stwierdził przywódca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Łukaszenko wypowiedział się także na temat emigracji zarobkowej z Białorusi, której potok zwiększa się w ostatnich latach. „Dziś dotarła informacja z Łotwy. Niektórzy tam wyjechali, tam ich wezwali. A gdzie teraz mieszkają w tym kraju? Na jakimś wynajmie za dwa i pół dolara dziennie. Gdzie są obiecane miliony, a nawet tysiące dolarów?” – pytał retorycznie białoruski przywódca.

Portal Online Brest zwraca uwagę na ultimatum jakie prywatnym przedsiębiorcom postawił Łukaszenko – „Jeśli do końca roku prywatne przedsiębiorstwa nie utworzą na wasz wniosek organizacji związkowych, te prywatne przedsiębiorstwa zostaną zlikwidowane”.

Czytaj także: Łukaszenko spotkał się z opozycjonistami

belta.by/onlinebrest.by/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz