Weronika Cepkało będąca kluczową działaczką sztabu wyborczego Swietłany Tichanowskiej zwróciła się do „społeczności światowej” z krótkim apelem.

W internecie udostępniane jest nagranie Weroniki Cepkało, która zwróciła się z apelem do „społeczności światowej”. Działaczka mówi – „Proszę, pomóżcie powstrzymać to bezprawie którego dopuszczają się na Białorusi. Pomóżcie powstrzymać przelew krwi”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Cepkało podpowiada też w jaki sposób inne państwa mogą powstrzymać eskalację sytuacji w jej państwie. „Uznajcie Swietłanę Tichanowską w charakterze jedynego, legalnie wybranego prezydenta”. Dodaje też – „Pomóżcie uwolnić więźniów politycznych. Pomóżcie przeprowadzić wolne i demokratyczne wybory. Proszę, pomóżcie narodowi białoruskiemu”.

Weronika Cepkało to małżonka Walerija, byłego pracownika radzieckiej dyplomacji, a potem ambasadora Białorusi w USA, wiceministra spraw zagranicznych  i szefa parku technologicznego działającego pod Mińskiem. W roku bieżącym Cepkało zwrócił się przeciwko Aleksandrowi Łukaszence zamierzając zgłosić swoją kandydaturę do wyborów prezydenckich, które odbyły się 9 sierpnia. Centralna Komisja Białorusi odmówiła mu jednak rejestracji uznając wiele złożonych przez niego podpisów poparcia obywateli za nieważne.

W efekcie Cepkało wyjechał wraz z synami na Ukrainę, a następnie do Warszawy. W kraju została jego małżonka. Weronika przyłączyła się do sztabu Swietłany Tichanowskiej, żony popularnego wideoblogera i ostrego krytyka prezydenta Białorusi Siergieja, aresztowanego jeszcze w maju. W końcu także i Weronika Cepkało opuściła kraj, wyjeżdżając do Rosji.

Jej małżonek już wcześnie formułował apele z prośbą o wsparcie białoruskich przeciwników Aleksandra Łukaszenki zarówno do przywódców państw NATO i Unii Europejskiej jak i do Władimira Putina.

twitter.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz