Przy granicy z Polską znaleziono ciało białoruskiego żołnierza. Zmarły od kilku miesięcy pełnił służbę i uczestniczył w patrolach – informuje portal Interia.

Ciało żołnierza zostało odnalezione na terenie strażnicy Usowo w białoruskim obwodzie grodzieńskim, blisko granicy z Polską. W związku ze zdarzeniem komunikat wydał Państwowy Komitet Pograniczny.

“Młody mężczyzna, urodzony w 2002 roku, został powołany do wojska w październiku ubiegłego roku i odbywał służbę wojskową (…). W chwili tragedii młodszy sierżant pełnił służbę w patrolu granicznym strzegącym granicy państwa” fragment oświadczenia Państwowego Komitetu Pogranicznego opublikowanego przez Interię.

Portal Interia informuje, że przyczyna śmierci żołnierza jest ustalana. Jednakże strona białoruska podała, że ciało nosiło ślady, które mogą wskazywać, że mężczyzna mógł targnąć się na swoje życie. .

Strażnica graniczna Usowa przed rozpoczęciem kryzysu na pograniczu obsługiwała sezonowe przejście graniczne Rudawka-Lesnaja w okolicach Śluzy Kurzyniec na Kanale Augustowskim. Interia informuję, że w tym rejonie dochodzi do nielegalnych prób wkraczania na terytorium naszego kraju, jednak liczba incydentów jest znacznie niższa niż w rejonie Białowieży i Dubicz Cerkiewnych.

W czwartek w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej ugodzony nożem przez imigranta.

Żołnierz strzegący granicy Białorusi przed migrantami został pchnięty nożem 28 maja w czasie akcji zatrzymania przekraczającego nielegalnie granicę. Do ataku doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Żołnierz Wojska Polskiego podjął działania na rzecz zatrzymania migranta przekraczającego nielegalnie granicę, ten wyjął nóż i zranił żołnierza.

Interia.pl/Kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply