Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) powiadomiła o konieczności przeniesieniu meczów mistrzostw świata jakie miały odbywać w Mińsku.

Rada IIHF potwierdziła w poniedziałek, że ​​decyzja o przeniesieniu mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2021 z Mińska jest „nieunikniona”. Federacja uzasadniła konieczność wykluczenia Białorusi z organizacji mistrzostw świata „względami bezpieczeństwa”, jak podał portal Svoboda.org.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rada IIHF odesłała do punktu regulaminu, który zakłada „możliwość wycofania mistrzostw świata w hokeju na lodzie z kraju będącego gospodarzem, jeśli istnieją podstawy do obaw o dobre samopoczucie lub bezpieczną swobodę przemieszczania się zawodników, urzędników, widzów i mediów”.

Decyzja władz międzynarodowej organizacji hokejowej nastąpiła tydzień po wizycie w Mińsku jej przewodniczącego Rene Fasela, który spotkał się z przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Spotkanie te było szeroko relacjonowane w białoruskich środkach masowego przekazu, choć według niektórych komentatorów Fasel stawiał przed przyjazdem warunek braku nagrań wideo czy fotorelacji ze spotkania.

Decyzja IIHF to poważny cios w prestiż Aleksandra Łukaszenki. Hokej na lodzie to ulubiony sport przywódcy, który on sam uprawia. Pod jego rządami wiele inwestowano w rozwój tego sportu, w którym reprezentacja Białorusi należy do światowej elity. Łukaszenko wdrożył program szerokiego budownictwa nowoczesnych „pałaców lodowych”. Tego rodzaju kryte lodowiska powstawały nawet w mniejszych miastach takich jak Żłobin czy Lida.

svoboda.org/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz