Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) powiadomiła o konieczności przeniesieniu meczów mistrzostw świata jakie miały odbywać w Mińsku.

Rada IIHF potwierdziła w poniedziałek, że ​​decyzja o przeniesieniu mistrzostw świata w hokeju na lodzie 2021 z Mińska jest „nieunikniona”. Federacja uzasadniła konieczność wykluczenia Białorusi z organizacji mistrzostw świata „względami bezpieczeństwa”, jak podał portal Svoboda.org.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Rada IIHF odesłała do punktu regulaminu, który zakłada „możliwość wycofania mistrzostw świata w hokeju na lodzie z kraju będącego gospodarzem, jeśli istnieją podstawy do obaw o dobre samopoczucie lub bezpieczną swobodę przemieszczania się zawodników, urzędników, widzów i mediów”.

Decyzja władz międzynarodowej organizacji hokejowej nastąpiła tydzień po wizycie w Mińsku jej przewodniczącego Rene Fasela, który spotkał się z przywódcą Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Spotkanie te było szeroko relacjonowane w białoruskich środkach masowego przekazu, choć według niektórych komentatorów Fasel stawiał przed przyjazdem warunek braku nagrań wideo czy fotorelacji ze spotkania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Decyzja IIHF to poważny cios w prestiż Aleksandra Łukaszenki. Hokej na lodzie to ulubiony sport przywódcy, który on sam uprawia. Pod jego rządami wiele inwestowano w rozwój tego sportu, w którym reprezentacja Białorusi należy do światowej elity. Łukaszenko wdrożył program szerokiego budownictwa nowoczesnych „pałaców lodowych”. Tego rodzaju kryte lodowiska powstawały nawet w mniejszych miastach takich jak Żłobin czy Lida.

svoboda.org/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz