Władze stolicy Republiki Korei – Seulu wprowadziły zakaz zgromadzeń złożonych z liczby uczestników większej niż 1o osób.

Decyzja o której w czwartek poinformowała agencja Yonhap wejdzie w życie w piątek. Magistrat chce w ten sposób zapobiegać szerzeniu się koronawirusa SARS CoV-2. Oznacza to zaostrzenie środków przeciwepidemicznych obowiązujących w Korei Południowej. Dotychczas obowiązywał „drugi poziom” zakazujący zgromadzeń publicznych obejmujących więcej niż 100 osób. Magistrat Seulu zdecydował się na przejście na poziom trzeci.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Złamanie zakazu zgromadzeń określony przez poziom trzeci reguł przeciwepidemicznych zagrożone jest mandatem o równowartości 2526 dol. Jednak władze miasta chcą występować przeciwko osobom łamiącym te reguły nie tylko na drodze administracyjnej, ale wnioskować także o postępowania karne.

Decyzja seulskiego magistratu nastąpiła po sobotniej manifestacji antyrządowej w której brali udział w dużej mierze starsi ludzie. Władze twierdzą, że u 18 uczestników manifestacji wykryto nosicielstwo koronawirusa.

Korea Południowa choć była jednym z pierwszych państw w których odnotowano pojawianie się koronawirusa SARS CoV-2 jednak zdecydowane restrykcje przeciwepidemiczne pozwoliły ograniczyć zasięg pandemii. W Republice Korei odnotowano jak do tej pory 16 446 przypadków zarażenia się koronawirusem i 307 zgonów nosicieli. Po 13 sierpnia odnotowano jednak wzrost liczby odnotowanych nowych przypadków. Zeszłej doby było ich 288. Jeden nosiciel zmarł. W kraju jest obecnie 1976 aktywnych przypadków.

Czytaj także: W Korei Południowej ogłoszono dlaczego u ozdrowieńców ponownie wykryto koronawirusa

en.yna.co.kr/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz