Największe chińskie banki udzielą Tesli pięcioletniego kredytu o wartości 1,3 mld dolarów (9 mld juanów) na preferencyjnych warunkach. Pieniądze zostaną zainwestowane w budowę fabryki samochodów elektrycznych w Szanghaju.

Największy producent samochodów elektrycznych poinformował w czwartek, że podpisał również umowę na niezabezpieczoną pożyczkę odnawialną w wysokości do 2,25 mld juanów. Obie pożyczki mogą zostać wykorzystane na budowę fabryki w Szanghaju lub na spłatę poprzedniego długu w wysokości 3,5 mld juanów, który musi zostać uregulowany do marca przyszłego roku.

Czytaj także: Chiny: instytucje publiczne mają trzy lata na pozbycie się zagranicznego sprzętu komputerowego

Kredytodawcami są największe chińskie banki: China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Shanghai Pudong Development Bank i Commercial Bank of China. Pieniądze zostały pożyczone na korzystnych warunkach – oprocentowanie wynosi 90 proc. referencyjnej stopy procentowej. Wcześniej firmie Elona Muska udało się wynegocjować zwolnienie z 10-procentowego podatku od sprzedaży aut.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W połowie grudnia USA i Chiny ogłosiły, że zgodziły się na treść porozumienia tzw. pierwszej fazy umowy handlowej. W zamian za zredukowanie części taryf nałożonych przez Amerykanów, Chiny mają zwiększyć zakupy m.in. amerykańskich produktów rolnych i przemysłowych. Negocjacje między Teslą a Chińczykami dzieją się jednak niezależnie od konfliktu handlowego dwóch mocarstw.

Już w lipcu ubiegłego roku Tesla podpisał umowę z władzami Szanghaju na budowę fabryki o nazwie „Gigafactory 3”, w której będą produkowane auta elektryczne przeznaczone do sprzedaży w Chinach. Rocznie z taśmy produkcyjnej ma zjeżdżać ok. 250 tys. samochodów typu „Model 3”, które będzie można nabyć w cenie ok. 50 tys. dolarów

Czytaj także: Amerykańskie koncerny elektroniczne przed sądem za wykorzystywanie dzieci

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Reuters / pb.pl / spidersweb.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz