Mark Cuban właściciel Dallas Mavericks zadecydował, że w hali tej drużyny nie będzie więcej wybrzmiewał hymn USA.

Informację o decyzji właściciela klubu uznawanej za najlepszą ligę koszykarską świata NBA podał kanadyjski portal TSN. Właściciel Dallas Mavericks potwierdził decyzję o rezygnacji z tradycji odtwarzania hymnu państwowego USA przed meczami w hali klubu we wtorek. Cuban nie uzasadnił tej decyzji stwierdzając, że nikt „nie zwrócił na nią uwagi”, jak napisał TSN.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

TSN przypomina jednak, że Cuban zdecydowanie popierał ubiegłoroczną praktykę klękania przez zawodników i trenerów na jedno kolano przed rozpoczęciem meczów. Poza ta została wypromowana w zeszłym roku jako gest pokajania się wobec ludności murzyńskiego za rasizm i dyskryminację w czasie manifestacji i zamieszek ruchu Black Lives Matter. Praktykowanie jej przed zawodami sportowymi wzbudzało krytykę niektórych kibiców i komentatorów co z kolei wywoływało w Dallas repliki Cubana.

Pierwszych pierwszych meczów sezonu regularnego NBA Dallas Mavericks rozgrywali ze względu na ograniczenia przeciwepidemiczne bez udziału publiczności. Dopiero w ostatni poniedziałek na spotkanie z Minnesota Timberwolves.

Ruch Black Lives Matter wywołał ogólnospołeczną debatę na temat amerykańskiej historii i tożsamości. Została ona sprowokowana przez akty niszczenia posągów ważnych postaci amerykańskiej postaci. Doszło także usunięcia części patronów amerykańskich baz wojskowych z ich nazw.

tsn.ca/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz