Medyk Marynarki Wojennej USA postrzelił dwóch marynarzy w obiekcie wojskowym w Frederick w stanie Maryland, a następnie uciekł do pobliskiej bazy wojskowej, gdzie został zastrzelony – podała we wtorek Associated Press powołując się na policję i Marynarkę Wojenną USA.

Podejrzany, zidentyfikowany jako 38-letni medyk Marynarki Wojennej w stopniu mata trzeciej klasy, Phantahun Girma Woldesenbet, wszedł do firmy pracującej na rzecz marynarki wojennej USA w Riverside Tech Park i uzbrojony w karabin otworzył ogień raniąc krytycznie dwóch marynarzy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Następnie Woldesenbet udał się samochodem do oddalonego o około 4 mile Fortu Detrick, gdzie stacjonował. Strażnicy, którzy byli powiadomieni o wydarzeniach w Riverside Tech Park, kazali mu zatrzymać się w punkcie kontroli, jednak podejrzany przyspieszył i przejechał przez bramę. Woldesenbet przejechał około pół mili na terenie bazy, zanim został zatrzymany na parkingu. Gdy wyciągnął broń, został śmiertelnie postrzelony przez żołnierzy, którzy go ścigali.

Fort Detrick jest siedzibą flagowego wojskowego laboratorium obrony biologicznej oraz kilku federalnych cywilnych laboratoriów zajmujących się obroną biologiczną. W bazie o powierzchni około 500 hektarów w mieście Frederick pracuje około 10 tys. wojskowych i cywilów.

Władze oświadczyły, że wciąż próbują ustalić motyw sprawcy i czy znał on swoje ofiary, które również pracowały w Fort Detrick.

Jak stwierdza USA Today, strzelanina w Frederick miała miejsce po serii tragicznych strzelanin w całym kraju, w tym po zeszłotygodniowej strzelaninie w Kalifornii, w której zginęły cztery osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Zwolennik „Nation of Islam” sprawcą ataku na strażników Kapitolu

Kresy.pl / apnews.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz