W ciągu miesiąca notowania prezydenta USA Joe Bidena spadły aż o 6 punktów procentowych do najniższego od początku jego kadencji poziomu 43 proc.

Jak podał w czwartek Forbes, najnowszy sondaż NPR/PBS NewsHour/Marist wykazał, że ​​tylko 43 proc. Amerykanów wyraża aprobatę dla pracy wykonywanej przez Bidena. Negatywnie o pracy prezydenta wyrażało się 51 proc. ankietowanych, a 7 proc. nie miało wyrobionego zdania.

To najniższe poparcie dla Joe Bidena od początku jego kadencji. Do tej pory aprobata dla pracy obecnego prezydenta USA wahała się między 54 a 49 proc.

Z sondażu wynika, że najbardziej zawiedzeni nowym prezydentem są niezależni wyborcy nie identyfikujący się z dwiema największymi partiami. W ich przypadku aprobata dla działań Bidena spadła od lipca aż o 10 pp. do poziomu 36 proc.

Zdecydowanie nie aprobuje Bidena aż 82 proc. Republikanów. Na prezydencie zawiedli się też zwolennicy Demokratów – wśród nich akceptacja działań prezydenta spadła o 5 pp.

Większość ankietowanych dorosłych (61 proc.) nie pochwala sposobu, w jaki Biden radził sobie z wycofaniem USA z Afganistanu. Ocenę tę podziela aż 94 proc. Republikanów i 71 proc. niezależnych wyborców oraz co czwarty Demokrata.

Około 71 proc. Amerykanów uważa, że obecność USA w Afganistanie zakończyła się porażką. Taką opinię podzielała nawet większość Demokratów.

Ankieta wykazała również, że Amerykanie są podzieleni co do tego, jak powinna była wyglądać polityka USA wobec Afganistanu. 38 proc. ankietowanych uważało, że ​​Stany Zjednoczone powinny były wycofać z tego kraju jedynie część żołnierzy. 37 proc. było za całkowitym wycofaniem, a 10 proc. twierdziło, że wojska amerykańskie powinny były pozostać w Afganistanie.

Większość Amerykanów (69 proc.) uważa również, że Afganistan powinien radzić sobie samodzielnie bez udziału USA, podczas gdy 29 proc. jest zdania, że USA powinny dalej angażować się w sprawy tego państwa.

Prawie trzy czwarte Amerykanów (73 proc.) popiera przyjmowanie afgańskich uchodźców w USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Biden oburzony zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Teksasie

Kresy.pl / forbes.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply