Porywacze żądają za uwolnienie duchownych okupu w wysokości 1 mln dolarów.

Pięciu księży i ​​dwie zakonnice zostało porwanych w niedzielę na Haiti – podaje agencja Reutera powołując się na ks. Gilberta Peltropa, sekretarza generalnego Haitańskiej Konferencji Religijnej, zrzeszającej 96 instytucji życia konsekrowanego.

Duchowni zostali porwani w gminie Croix-des-Bouquets, na północny wschód od stolicy kraju Port-au-Prince. Według ks. Peltropa wśród porwanych jest dwoje obywateli Francji – ksiądz i zakonnica.

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że dwóch obywateli Francji zostało uprowadzonych na Haiti, ale nie podało dalszych szczegółów, powołując się na względy bezpieczeństwa. Resort dodał, że jego centrum kryzysowe i ambasada Francji na Haiti znajdują się w stanie pełnej mobilizacji i są w stałym kontakcie z haitańskimi władzami.

Porwanie siedmiorga duchownych zostało dokonane przez osławiony gang „400 Mawozo” – podała haitańska agencja prasowa Juno7. Porywacze zażądali okupu w wysokości 1 miliona dolarów.

Porwanie katolickich duchownych nastąpiło niecałe dwa tygodnie po tym, jak bandyci porwali haitańskiego pastora i trzy inne osoby podczas ceremonii transmitowanej na żywo na Facebooku.

Jak pisze agencja Reutera, w ostatnich latach Haiti jest wstrząsane rosnącą falą przemocy, zwłaszcza porwań dla okupu, które paraliżują gospodarkę i życie społeczne.

CZYTAJ TAKŻE: Polski ksiądz już na wolności

Kresy.pl / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply