Premier kanadyjskiej prowincji Quebec ogłosił we wtorek, że zamierza obłożyć osoby nie zaszczepione przeciw COVID-19 specjalną opłatą

Quebec, który odnotował największą liczbę zgonów związanych z COVID-19 w Kanadzie, obecnie zmaga się ze wzrostem liczby przypadków, podał we wtorek portal BBC.  Według danych federalnych nieco ponad 85 proc. mieszkańców Quebecu otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki do 1 stycznia bieżącego roku. Jednocześnie na 15 proc. niezaszczepionych wśród mieszkańców przypada 45 proc. wszystkich hospitalizowanych chorych na COVID-19, którzy trafili na oddziały intensywnej terapii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Premier tej prowincji Francois Legault powiedział jednak, że osoby, które jak do tej pory nie przyjęły ani jednej dawki preparatu zostaną opodatkowane. Jak stwierdził opłata nie została jeszcze ustalona, ​​ale będzie „znaczna”, zacytowało BBC. „Myślę, że teraz jest to kwestia sprawiedliwości dla 90 proc. populacji, która dokonała pewnych poświęceń” – uznał polityk – „Myślę, że jesteśmy im winni tego rodzaju środki”.

To kolejny środek po jaki rząd Quebecu sięga by stymulować zasięg szczepień. W zeszłym tygodniu prowincja ogłosiła, że ​​będzie wymagać dowodu szczepienia od osób chcących zrobić zakupy w rządowych sklepach z konopiami indyjskimi i alkoholami. W regionie obowiązuje godzina policyjna, druga ogłoszona w czasie pandemii, trwająca codziennie od 22:00 do 05:00.

We wtorek odnotowano w Quebecu łącznie 8710 nowych przypadków zarażania się koronawirusem w ciągu doby. W dniu tym zmarły 62 osoby chore na COVID-19. To wskaźnik podobny do tego sprzed roku, czyli z okresu przed rozpoczęciem szczepień w Kanadzie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak zaznaczył portal BBC w konferencji prasowej premiera Legaulta wziął udział jego tymczasowy dyrektor ds. zdrowia publicznego, który objął stanowisko po tym, jak wieloletni poprzednik podał się do dymisji po krytyce z powodu wzrostu przypadków zachorowań i zgonów zakażonych nową mutacją koronawirusa Omikronem.

W największym mieście regionu Montrealu szpitale bliskie są wyczerpania liczby miejsc dla chorych na COVID-19.

Czytaj także: Rosja dopuściła szczepienie nastolatków przeciw COVID-19

bbc.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz