Post Donalda Trumpa, w którym amerykański prezydent nieprecyzyjnie wyraził się na temat COVID-19, nie spodobał się cenzorom z Facebooka.

Jak podaje Guardian, Trump zamieścił w środę na Facebooku post z nagraniem swojej wypowiedzi dla telewizji Fox News. Amerykański prezydent twierdził w niej, że dzieci są „prawie odporne” na zarażenie koronawirusem. Facebook usunął ten post powołując się na swoje zasady dotyczące zamieszanych treści.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Ten film zawiera fałszywe twierdzenia, że grupa ludzi jest odporna na Covid-19, co jest naruszeniem naszych zasad dotyczących szkodliwych dezinformacji na temat Covid” – stwierdził rzecznik Facebooka.

Według Guardiana jest to pierwszy przypadek usunięcia wpisu amerykańskiego prezydenta przez Facebooka. Zdaniem gazety słowa Trumpa były niezgodne z prawdą. „Istnieją dowody sugerujące, że dzieci zarażone Covid-19 na ogół doświadczają łagodniejszych objawów niż dorośli. Jednak nie są one odporne, a niektóre dzieci poważnie zachorowały lub zmarły z powodu tej choroby” – pisze Guardian.

Na film ze wspomnianymi słowami Trumpa zareagował także Twitter. Kampanijne konto @TeamTrump zostało z tego powodu zablokowane. „Właściciel konta będzie musiał usunąć tweeta, zanim będzie mógł ponownie tweetować” – oznajmił rzecznik firmy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Trump nie po raz pierwszy znalazł się na cenzurowanym u gigantów internetowych. Jak pisaliśmy, w maju bieżącego roku Twitter ukrył wpis Donalda Trumpa, oskarżając go o łamanie zasad platformy przez „gloryfikowanie przemocy”. Wpis dotyczył zamieszek w Minneapolis. „Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko jest cały czas z nim. Wszelkie trudności i przejmiemy kontrolę, ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie. Dziękuję Ci!”  – napisał wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych. W lipcu to samo spotkało materiał video znajdujący się na profilu Trumpa, tym razem z powodu naruszenia praw autorskich. W czerwcu Facebook usunął posty i spoty zamieszczone przez sztab wyborczy kampanii Donalda Trumpa dotyczące Antify, skrajnie lewicowego ugrupowania o charakterze bojówkarskim. Uznano, że łamią one przepisy dotyczące zorganizowanego propagowania nienawiści.

Kresy.pl / Guardian

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz