Facebook poinformował w czwartek, że usunął posty i spoty zamieszczone przez sztab wyborczy kampanii prezydenta Donalda Trumpa – przekazał Reuters. Wpisy zamieszczone na portalu miały łamać przepisy o zorganizowanym szerzeniu nienawiści.

Jak poinformował w czwartek Reuters, spoty kampanii Donalda Trumpa zostały zdjęte przez Facebooka, ze względu na łamanie przepisów dotyczących zorganizowanego propagowania nienawiści.

Reklamy pokazywały czerwony odwrócony trójkąt i wiadomość proszącą użytkowników Facebooka o podpisanie petycji przeciwko antifie, skrajnie lewicowemu ugrupowaniu o charakterze bojówkarskim.

Zobacz też: Joe Biden chce zmiany polityki Facebooka

Jonathan Greeblatt prezes Ligi Przeciwko Zniesławieniu przekonywał, że „Naziści używali czerwonych trójkątów do identyfikowania swoich politycznych ofiar w obozach koncentracyjnych. Używanie go do atakowania przeciwników politycznych jest wysoce agresywne”.

Reklamy na Facebooku były wyświetlane na stronach należących do prezydenta Trumpa i wiceprezydenta Mike’a Pence’a, a także pojawiały się w reklamach i bezpłatnych postach na stronie „Team Trump”.

„Nasze zasady zabraniają używania zakazanego symbolu nienawiści do identyfikowania więźniów politycznych bez potępienia lub omówienia tego symbolu” – poinformował rzecznik firmy Facebook.

Zobacz też: Facebook zacznie oznaczać strony mediów kontolowanych przez państwa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Odwrócony czerwony trójkąt jest symbolem używanym przez Antifę, więc został zawarty w reklamie o Antifie” – tłumaczył w e-mailu Tim Murtaugh, rzecznik kampanii reelekcyjnej Donalda Trumpa.

„Zwracamy uwagę, że Facebook nadal korzysta z odwróconego emoji z czerwonym trójkątem, który wygląda dokładnie tak samo, więc ciekawe jest to, że zaatakowana została tylko ta reklama. Obraz nie znajduje się również w bazie danych symboli nienawiści Ligi Przeciwko Zniesławieniu” – dodał.

Rzecznik ligi powiedział, że jej baza danych nie jest  historycznym zbiorem nazistowskich symboli, ale tych „powszechnie używanych przez współczesnych ekstremistów w Stanach Zjednoczonych. Potwierdził także, że niektórzy członkowie antify rzeczywiście używają czerwonego trójkąta, ale nie jest to główny symbol używany przez grupę.

Zobacz też: The Intercept: Facebook nie ujawnia jakie dane będzie zbierała nowa usługa Messenger Rooms

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz