Facebook rozpocznie oznaczanie stron rosyjskich, chińskich i innych kontrolowanych przez państwa mediów – poinformował w środę Reuters. Do lata ma zablokować pochodzące z tych źródeł i skierowane do Amerykanów reklamy.

Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, Facebook zdecydował się na wprowadzenie kontroli nad stronami mediów prowadzonych przez władze państwowe. Media i portale należące do władz rosyjskich, chińskich, ale też innych państw będą oznaczane. Firma chce do lata wyeliminować reklamy takich podmiotów na amerykańskim rynku.

Największa sieć społecznościowa na świecie zastosuje etykietowanie do takich stron jak rosyjski Sputnik, irańska Press TV czy chiński Xinhua News. Na początku firma ma zamiar oznaczyć około 200 stron.

Zobacz też: NSA ostrzega amerykański rząd przed rosyjskimi cyberatakami

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef polityki bezpieczeństwa cybernetycznego na Facebooku Nathaniel Gleicher poinformował, że firma nie będzie oznaczała żadnych amerykańskich organizacji informacyjnych, ponieważ ustalił, że nawet amerykańskie agencje rządowe mają niezależność redakcyjną.

Facebook przyznał, że nie powstrzymał rosyjskiego korzystania z jego platform w celu ingerowania w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku, od tego czasu wzmocnił swoją obronę i nałożył większe wymagania dotyczące przejrzystości stron i reklam na swoich platformach.

Zobacz też: Donald Trump podpisał rozporządzenie w celu zmiany prawa o mediach społecznościowych

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Nowy środek bezpieczeństwa na Facebooku pojawi się zaledwie kilka miesięcy przed listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. Firma przekazywała, że nie będzie używać etykiety w mediach powiązanych z poszczególnymi postaciami politycznymi lub partiami. Według Gleichera może to za bardzo przesuwać granicę cenzury „granice, które są bardzo, bardzo śliskie”.

Zobacz też: Twitter ukrył wpis Trumpa za „gloryfikowanie przemocy”

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz