Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA ostrzegła w czwartek rząd i prywatne firmy przed nową techniką włamywania się do systemów operacyjnych przez rosyjskich hakerów – przekazała Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w czwartek Agencja Prasowa Reuters, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w USA poinformowała władze, że możliwe jest, że rosyjscy hakerzy opracowali nową taktykę włamywania się do systemów operacyjnych.

„Jest to luka, która jest aktywnie wykorzystywana, dlatego ujawniamy to powiadomienie” – poinformował Doug Cress, szef centrum współpracy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i dyrekcji NSA. „Naprawdę chcemy żeby szersza społeczność potraktowała cyberbezpieczeństwo poważnie.”

Zobacz też: Izrael: Cyberatak na infrastrukturę wodociągową państwa

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zawiadomienie jest częścią serii publicznych raportów agencji szpiegowskiej, która jest odpowiedzialna zarówno za zbieranie wywiadu zagranicznego, jak i ochronę systemów Departamentu Obrony w celu wymiany informacji o cyberobronie.

Cress odmówił omówienia, które sektory biznesu zostały najbardziej dotknięte, ile organizacji zostało narażonych na szwank przy użyciu rosyjskiej techniki lub czy hakerzy byli ukierunkowani na konkretny region geograficzny.

Zobacz też: Merkel przyznaje: byłam celem rosyjskiego cyberataku

NSA przekazało, że działalność hakerska związana była bezpośrednio z konkretną jednostką w rosyjskiej głównej dyrekcji wywiadu (GRU), o nazwie „Główne Centrum Technologii Specjalnych”. Badający bezpieczeństwo cybernetyczne odnosi się do tej grupy hakerskiej nazwą „Sandworm” mogła być ona wcześniej powiązana z destrukcyjnymi cyberatakami na ukraińskie zakłady produkujące energię elektryczną.
Sekretarz stanu Mike Pompeo obwinił tą samą grupę o ataki na Gruzję.

Zobacz też: „Washington Post”: Za cyberatakiem na największy irański port towarowy stoi prawdopodobnie Izrael

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz