Brazylijscy naukowcy twierdzą, że chińska szczepionka przeciwko koronawirusowi jest skuteczna wobec różnych jego mutacji.

Informację o testach brazylijskich naukowców z użyciem szczepionki Sinovac Biotech podała w czwartek agencja informacyjna Reutera. „Przetestowaliśmy tę szczepionkę w Chinach przeciwko brytyjskiemu i południowoafrykańskiemu wariantowi [koronawirusa] z dobrymi wynikami” – powiedział Dimas Covas, szef Butantan – instytucji odpowiedzialnej za badanie i kupowanie szczepionek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Obecnie preparat Sinovac jest testowany na to jak działa wobec jeszcze jednej mutacji COVID-19 jaka jest obecna właśnie w Brazylii. „Wkrótce będziemy mieli wyniki i jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni, że spełni swoje zadanie” – Covas wypowiedział te słowa w małym mieście Serrana położonym na głębokiej prowincji stanu Sao Paulo, gdzie w środę rozpoczęto masową akcję szczepień.

Covas ocenił, że chińska szczepionka może być lepsza od pozostałych ponieważ wykorzystuje nieaktywną cząstkę RNA koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Choć testy przeciwko jednej z mutacji koronawirusa jeszcze trwają, jak przypomniał Reuter Brazylia już zakontraktowała 100 milionów dawek Sinovac Biotech.

Brazylia należy do państw najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa SARS CoV-2. W kraju tym zakaziło się 9,979 mln osób. To trzeci wynik na świecie. Zmarło 242 178 nosicieli wirusa co jest drugim wynikiem po USA.

Czytaj także: Serbowie będą produkować szczepionkę Sputnik V w swoim kraju

reuters.com/worldometers.info/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz