Senator Rand Paul z Kentucky w wywiadzie dla CNN wyraził swój sceptycyzm wobec powodów stojących za nalotami na Syrię.

Podczas rozmowy z Wolfem Blitzerem z telewizji CNN, Paul powiedział w odniesieniu do rzekomego ataku chemicznego w syryjskim mieście Duma, że „albo Asad jest najgłupszym dyktatorem na świecie, albo to nie on przeprowadził atak. Nie widziałem jeszcze dowodów, że on to zrobił”.

Jak wskazał senator: „Jedyną rzeczą, która zmusi świat do ataku na Asada, jest atak chemiczny. Zginęło stosunkowo niewiele osób w porównaniu do tego, co można zabić tradycyjnymi bombami (…) i tak naprawdę zastanawiające jest, gdzie jest ten powód, dla którego Asad będzie używał broni chemicznej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej na portalu CNN, Paul opublikował artykuł, w którym apelował do prezydenta Trumpa o powrót do artykułowanej w trakcie kampanii prezydenckiej wizji polityki zagranicznej. „Jedną z rzeczy, które najbardziej podobały mi się w przypadku prezydenta Trumpa, kiedy ubiegał się o urząd, było to, że sformułował wyraźnie inną politykę zagraniczną. Sprzeciwiał się wojnie w Iraku. Sprzeciwiał się interwencji w Libii i Syrii i chciał wycofać się z Afganistanu. Jednak już po roku desygnuje krótkowzrocznych doradców ds. polityki zagranicznej, którzy nie chcą wyciągnąć wniosków z tych wojen i naszej najnowszej historii. John Bolton i Mike Pompeo nie są doradcami potrzebnymi prezydentowi, który chce mniej wojen.
Prezydent Trump zbyt często słucha rad waszyngtońskiego bagna, z którym walczył. Nasza jastrzębia, neokonserwatywna polityka zagraniczna i wojny ostatnich 17 lat przyniosły nam długi w postaci trylionów dolarów i uczyniły nas mniej bezpiecznymi. Musimy tu odbudowywać, a nie tam. Musimy odbudować naszą armię, nie nadużywać jej do pilnowania świata i inzynierii społecznej” – napisał Paul

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przesłuchanie Pompeo. Rand Paul pyta o Syrię i Irak [+VIDEO]

Kresy.pl / CNN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz