Senator Rand Paul z Kentucky odniósł się do wczorajszego historycznego głosowania w amerykańskim Senacie w sprawie dalszego udziału Stanów Zjednoczonych w wojnie w Jemenie.

Przypomnijmy, że w czwartkowym głosowaniu Senat uchwalił S.J. Resolution 54, stosunkiem głosów 56-41.

S.J.R 54 to pierwsza od 45 lat uchwała amerykańskiego Senatu, która zakwestionowała obowiązującą stosowalność Ustawy o uprawnieniach wojennych (War Powers Act) w przypadku wojny w Jemenie, która jak dotychczas nie posiada autoryzacji Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jeśli podobna ustawa zostanie przyjęta w Izbie Reprezentantów, amerykańskie siły zbrojne będą zobowiązane do zaprzestania udziału w wojnie w Jemenie po stronie koalicji prowadzonej przez Arabię Saudyjską.

Zatwierdzono również kilka poprawek, z których większość została przyjęta i dodana do projektu ustawy, m.in o zakazie tankowania przez amerykańskie samoloty saudyjskich myśliwców i bombowców biorących udział w operacjach nad Jemenem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komentując wyniki głosowania, senator Paul podkreślił, że udział w wojnie w Jemenie stoi w sprzeczności z programem America First prezydenta Donalda Trumpa. „Kiedy rozmawiam z prezydentem, słyszę od niego, że nie chce wydawać pieniędzy na Bliskim Wschodzie, w Afganistanie, ale myślę, że to sprzeczna polityka w tym sensie, że niektórzy z otaczających go ludzi zachęcają go, mówiąc: ‚ musimy zostać, inaczej Iran przejmuje Bliski Wschód'” – relacjonuje Paul w rozmowie z Breitbart News.

Paul zwraca uwagę, że argument o wszechpotędze Iranu na Bliskim Wschodzie jest fałszywy. „Myślę, że to daleko idący argument. Myślę, że Iran jest w dużej mierze powstrzymywany przez Izrael i Arabię Saudyjską, więc myślę, że mogą się sami bronić i nie ma potrzeby, abyśmy byli zaangażowani w każdą bitwę na Bliskim Wschodzie. To jest właśnie podejście America First – w tym roku mamy deficyt rzędu biliona dolarów, i wciąż są sprawy w kraju, o których mówił prezydent Trump, infrastruktura i inne rzeczy, na które po prostu nie mamy pieniędzy, ale chcielibyśmy, gdybyśmy nie wydawali 50 miliardów dolarów rocznie w Afganistanie” – ocenił Paul.

ZOBACZ RÓWNIEŻl: Senator Rand Paul blokuje ustawę o przekazaniu Izraelowi 38 mld dolarów

kresy.pl / breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz