Przecież to nie jest tak, że tej pigułki w Polsce nie ma. Dzisiaj jest to pod kontrolą, a tu chodzi o to, żeby to było bez kontroli – powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany, czy podpisze ustawę umożliwiającą zakup bez recepty dzieciobójczej „pigułki dzień po” osobom od 15. roku życia

W czwartek Sejm przyjął ustawę zmieniającą prawo farmaceutyczne, zezwalając na zakup tzw. pigułki „dzień po” osobom powyżej 15. roku życia bez recepty. Ma ona działanie antykoncepcyjne oraz wczesnoporonne. Teraz projekt trafi do Senatu, gdzie najpewniej zostanie przyjęty głosami większościowej koalicji rządzącej.

Słowa Pana Premiera są niedopuszczalną manipulacją, mającą za zadanie stłumienie protestów rolniczych i odwrócenie uwagi od nieudolności rządu RP – tak NSZZ RI „Solidarność” zareagowała na zapowiedź premiera Donalda Tuska o wpisaniu przejść granicznych z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej.

Jak pisaliśmy, w czwartek premier Donald Tusk oświadczył, że na listę infrastruktury krytycznej zostaną wkrótce wpisane przejścia graniczne z Ukrainą, a także “wskazane odcinki dróg i torów kolejowych”. Twierdził, że jego obóz polityczny „od długiego czasu” podkreślał konieczność ochrony polskiego runku i ostrzegał o zagrożeniu związanym z liberalizacją handlu z Ukrainą. Zapewnił, że „nie ustaje w wysiłkach, aby zabezpieczyć interesy polskich rolników”. Powołując się jednak na pojedyncze incydenty w trakcie rolniczych protestów podkreślił, że nie wolno pozwolić, „aby przy granicy polsko-ukraińskiej korzystając z protestów rolników, aktywni byli ci, którzy jawnie i bezwstydnie wspierają Putina, służą propagandzie rosyjskiej i kompromitują państwo polskie, nas Polaków i protestujących”. Tłumaczył, że rychłe wpisanie przejść granicznych z Ukrainą i wybranych odcinków dróg i torów kolejowych na listę infrastruktury krytycznej ma zagwarantować niezakłócone docieranie na Ukrainę pomocy wojskowej, humanitarnej i medycznej.

Firma Bio Planet deklaruje, że zamierza dalej współpracować ze swoimi ukraińskimi partnerami w zakresie importu kaszy jaglanej czy płatków owsianych. „Jesteśmy głęboko przekonani o bezpieczeństwie i wysokiej jakości ukraińskich certyfikowanych surowców ekologicznych i zamierzamy utrzymać je w ofercie Bio Planet”.

Wśród działających w Polsce firm, krytykowanych za korzystanie z towarów rolno-spożywczych importowanych z Ukrainy, znalazła się spółka Bio Planet SA. Jest notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych producentem i dystrybutorem żywności ekologicznej i prozdrowotnej.

Premier Polski Donald Tusk odrzucił zaproszenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na spotkanie na granicy. (more…)

Systematyczne niszczenie ukraińskich produktów rolnych przypomina zaplanowany sabotaż - oświadczył Ołeksandr Kubrakow, wiceminister rozwoju i infrastruktury Ukrainy, komentując wysypanie z ukraińskiego pociągu ładunku soi. Według policji brak podstawy, by łączyć ten incydent z protestem rolników.

W sobotę przed południem na oficjalnym profilu ukraińskiego ministerstwa rozwoju i infrastruktury na Facebooku podano, że z wagonów towarowych na dworcu kolejowym w Dorohusku wysypano ładunek soi, około 5 ton. Miało do tego dojść około godziny 9:00 rano. Zrobili to nieznani sprawcy.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie dla Bloomberga ostrzegł przed „poważnymi konsekwencjami” dla sojuszy USA na całym świecie, jeśli Kongres nie zatwierdzi pomocy dla Ukrainy przekraczającej 60 miliardów dolarów. (more…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%