Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił we wtorek, że wysłał do władz USA propozycję ustanowienia nowych mechanizmów bezpieczeństwa w sferze stabilności strategicznej i nuklearnej.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, we wtorek prezydent Rosji ujawnił, że jego administracja wysłała amerykańskim władzom propozycję ustanowienia nowych mechanizmów bezpieczeństwa w sferze stabilności strategicznej i nuklearnej.

„Generalnie Rosja zdecydowanie i konsekwentnie popiera silniejsze i lepsze mechanizmy zapewniania stabilności strategicznej i reżimów kontroli zbrojeń” – poinformował Putin podczas spotkania z kierownictwem ministerstwa obrony Rosji.

Zobacz też: Putin zamierza odejść na początku 2021 roku? Kreml: nie ma takich planów

Według prezydenta Rosji propozycja „uwzględnia wszystkie czynniki wpływające na stabilność strategiczną, ze szczególnym uwzględnieniem sił tzw. pierwszego uderzenia, które naszym zdaniem są całkowicie niedopuszczalne”.

„Propozycje rosyjskie stanowią podstawę do kontynuowania zintegrowanego dialogu z USA na temat przyszłości kontroli broni rakietowej i jądrowej” – zaznaczył prezydent. „Jest to ważne dla obu krajów i zasadniczo całego świata”.

Zobacz też: Putin miał zaproponować wzajemną kontrolę arsenałów rakietowych

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Rosja znacznie rozszerzyła możliwości analityczne i operacyjne systemów dowodzenia i kontroli strategicznych sił nuklearnych” – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu przemysłu obronnego w środę.

„W ciągu ostatnich kilku lat zrobiono wiele, aby utrzymać wszystkie elementy dowodzenia i kontroli strategicznych sił jądrowych na jak najwyższym poziomie” – powiedział szef państwa. Rosja „znacznie zmodernizowała stacjonarne i mobilne centra dowodzenia i kontroli, rozszerzyła ich możliwości analityczne i operacyjne, w tym dostarczanie informacji, monitorowanie i analizę sytuacyjną” – powiedział rosyjski prezydent.

Ponadto „poprawiła się jakość tak ważnego parametru, jakim jest odporność na zakłócenia” – dodał Putin.

Zobacz też: Putin: Jesteśmy gotowi nie rozmieszczać rakiet 9M729 w Europie ale pod pewnymi warunkami

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dziś wszystkie centra dowodzenia i kierowania pozwalają na otrzymywanie kompleksowych danych o sytuacji w czasie rzeczywistym, ocenę sytuacji na podstawie tych informacji i podejmowanie uzasadnionych decyzji” – podkreślił prezydent.

Prezydent Rosji zaproponował, aby na spotkaniu przemysłu obronnego omówiono „tempo wyposażania sił zbrojnych w najnowsze systemy dowodzenia i kontroli, przede wszystkim w systemy kierowania strategicznymi siłami jądrowymi oraz w systemy dowodzenia i kontroli strategicznej broni jądrowej”.

„Jest całkowicie jasne, że stabilne, efektywne i niezawodne działanie tych systemów oraz całego dowodzenia i kontroli w środowisku bojowym ma kluczowe znaczenie dla nuklearnego potencjału bojowego i ogólnie armii i marynarki wojennej, aby odpowiednio i szybko reagować na potencjalne zagrożenia militarne” – podkreślił rosyjski przywódca.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz